Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

20 Erkek Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri – En İyi Erkek Yatak Odaları

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Yatak Odası / 20 Erkek Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri – En İyi Erkek Yatak Odaları

20 Erkek Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri – En İyi Erkek Yatak Odaları

tarihinde eklendi

20 Erkek Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri – En İyi Erkek Yatak Odaları

Yatağın evin temel öğelerinden biri olduğu gerçeğini göz önüne alarak yeni dekorasyon trendlerini keşfetmeye ne dersiniz.  Modern erkek yatak odaları çok zengin ve dinamik olabilir, sadece moda olanları keşfetmek günler sürebilir. Hayal gücünün sınırları yok, erkek yatak odası dekorasyon fikirlerinin tasarım sahnesindeki son trendleri keşfetmek ister misiniz ? Beklenmedik ve zengin fikirler için hazırlanın.

20 Erkek Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Her modern yatak odası dekor bileşimi (erkek, kadın ya da çocuk) kimliğini dikte eden iki temel öğeye sahiptir . Yatağın kendisi (şekli, boyutu, malzeme bileşimi vb, fakat çoğunlukla başlığının yapısı) erkek yatak odalarında büyük olmalıdır ve yatak başlığı daha büyük seçilmeli. Ve ikinci eleman dekorun renk bileşimi. Renk seçimleri, ruh halini, hissi ve tüm atmosfer alanını dikte eder ve dekor projenizi oluşturmaya başlayacağınız temellerden biridir.

Erkek Yatak Odası için Trend Renk Kombinleri

Erkeksi bir yatak odası dekor bileşimini ayırt etmenin en iyi yolunun, belirli bir renk kombinasyonunun kullanılması olduğun biliyoruz. Tarihsel ve psikolojik verilere dayanan erkeklere hitap eden geleneksel renkler, sizin içinde iyi bir başlangıç ​​olabilir: koyu tonlar, mavimsi, yeşillik ve griler vb. Ama daha modaya uygun gitmek için biraz ışıltı ve çekicilik eklemekten  korkmayın.

Bir insanın rahatı  için mükemmel bir ambiyansın mağara benzeri bir doku ve renk kompozisyonu ile olduğunu söyleyebiliriz. Dünyevi tonaliteler, griler, siyahlar ve zengin tonların sadece klasik değil, aynı zamanda şık bir seçim olduğu sır değildir. Yatağın tabanı, ruhu güzelleştirmek için lüks saten çarşafları ve ahşap ve beton dekor unlarının organik varlığı ile birleşerek ruhu besleyen en iyi çikolata tonuyla yapılıp, çok karanlık bir ortam yaratmayı engelleyen dengeli bir ortam yaratabilirsiniz.

Ayrıca Bakınız: Yatak Odası Renk Kombinasyonları ve Öneriler 2019

Ya da bu renk seçimi – farklı siyah ve kömür tonlarıyla ilgi çeken koyu tabanı, ancak modaya uygun lamba tasarımının ilave parlaklığı ve diğer dinamik ve kentsel hislere saflık kazandıran beyaz çarşaflar ile dengelenir. Herhangi bir şık koyu renk kompozisyon için özel gereksinim, minimalist, temiz ve seçkin organik his olması gerektiğidir. Bu yaklaşım, karanlık öğelerin ve canlı renklerin kullanımıyla dengeli bir şekilde yan yana olacak, böylece nihai sonuç bunaltıcı olmaz.

20 Erkek Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri En İyi Erkek Yatak Odaları

20 Erkek Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri En İyi Erkek Yatak Odaları

Ahşap Dokular

Ahşap kaplamalar veya ağır ahşap mobilya elemanları, keskin açılar ve beton yapılar – modaya uygun erkek yatak odası tasarımında çok iyi gider. Duvara monte edilmiş Akıllı TV veya medya setleri gibi modern teknolojinin keyfini çıkarmak için mükemmel bir ortam oluşturabilirsiniz. Aslında, kalın goblenler ve organik dokular, yüksek teknoloji ürünü bir ses sistemi için mükemmel akustik ortam yaratmaya yardımcı olur. Özellikle erkek yatak odası fikirleri hakkında konuştuğumuzda daha koyu renkler hiç bitmeyen bir klasik.

Şık erkeksi yatak odası düzenlemesi için başka bir ipucu; Eğer daha geleneksel bir mekanın aranjmanını ararsanız, önerdiğimiz renkler hala karanlıktır. Ancak şimdi, koyu kırmızı, mavi veya yeşilin ikincil kullanımıyla daha zarif monokromatik tonlara doğru eğilir. Taş veya ahşap gibi doğal ürünler kullanmak ve bunları süet, deri, doğal kumaşlar ve kalın pencere işlemeleri gibi dokularla birleştirmek, şık yatak odası düzenlemenize ek bir yetenek katacaktır. Klasik çizgiler ve dekor detayları her zaman zariftir ve davetkar bir ortam yaratır.

Bir başka erkeksi renk kompozisyonu, plaj evlerine ilham kaynağı olmuş maviler, kremler, açık pastel renkler veya ahşaplarla organik kombinasyonda daha parlak kırmızılar olabilir. Sessiz yeşillikler ve okyanus tonları modern dinamik yaşam tarzı için nötr ve hala oldukça havalı. Uygun dekoratif öğelerle birlikte, duvarda sörf tahtası veya kişiliği yansıtan diğer hobi öğeleri gibi unsurlar düşünülebilir.

Bakınız: Tek Kişilik Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri 2019

Lüks Yatak Odası Dekoru

Erkek yatak odası için harika bir fikir, dekora lüks bir hava katmaktır. Yeni teknolojik eşyalar gibi parçalar birçok erkeğin ilgisini çeker. Ama lüksün, modern erkeklerin takdir ettiği dekorun bir başka unsuru olduğunu bilmelisiniz. Bu yüzden onu yatak odasına yerleştirmek, mekânı daha da davetkar, rahatlatıcı ve genellikle gerçekten olmasını istediğiniz bir yer haline getiriyor. Pürüzsüz deri, saten tabakanın veya kadife dokuların zengin dokunma hissi, yüksek kaliteli mobilyalar ve malzemeler, çoğu erkeğin sarayında bir kral gibi hissetmesini sağlayan tasarım kompozisyonunun belirli unsurlarıdır ve bu da onun için inanılmaz derecede rahatlatıcı bir ortam yaratır.

Koyu ve zengin renk kompozisyonlarının eğilimi, özellikle erkekler için lüks yatak odası ortamı yaratmada çok uygundur. Sadece burada, yemyeşil dokular, zengin duyular, kadife ve saten, karanlık tonların rahatlatıcı hissine katkıda bulunur.

Modaya uygun tasarım aydınlatma şemasına sahip gizli aydınlatma, modern erkek yatak odaları için lüks hissini güçlendirmek için uzun bir yol kat edebilir.

Nötr renkler ve elmas geometrik desenler aynı zamanda şık erkek yatak odası dekoru için iyi bir uyum sergiliyor ya da gerçekten yaratıcı hissediyorsanız, bazı geometrik tasarıma sahip mobilya parçalarına bakın.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*