Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

2019 Çocuk Odası Perde Modelleri ve Renk Önerileri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Çocuk Odası / 2019 Çocuk Odası Perde Modelleri ve Renk Önerileri

2019 Çocuk Odası Perde Modelleri ve Renk Önerileri

2019 çocuk odası perde modelleri ve sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz perde renk önerileri

tarihinde eklendi

Dinamik ve eğlenceli bir çocuk odası dekorasyonu için işe canlı renklere ve sevimli figürlere sahip dekoratif perdeler seçerek başlayabilirsiniz. Hem çocukların hayal gücüne hitap edecek, hemde dekorasyona heyecan ve hareket katacak 2019 çocuk odası perde modelleri ve sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz perde renk önerileri yazımızda sizi bekliyor.

Çocuk odası için perde seçimi yaparken onların sınır tanımayan dünyasını yansıtabilecek renk ve desenler içeren perde modelleri seçmelisiniz. Bu noktada stor perdeler, tül perdeler, fon perdeler yada zebra perdeler gibi pek çok farklı ve dekoratif seçeneğiniz bulunuyor. 2019 çocuk odası perde modelleri arasından seçim yapmakta zorlanıyorsanız yazımızda size ilham vereceğini düşündüğümüz renk ve desenlere sahip dekoratif perdeleri inceleyebilirsiniz.

2019 Çocuk Odası Perde Modelleri ve Renk Önerileri

Perdeler, çocuk odasının temasını tamamlayan, odaya enerji ve dinamik bir hava katan önemli tekstil ürünleridir. Çocuk odası perde seçimi yaparken yapılan en büyük hatalardan biri yetişkin gö

züyle tahmin yürütmektir. Bu noktada odanın asıl sahibinin görüşlerini almak ve seçenekler sunmak daha doğru bir adım olacaktır. Çocuğunuzun sevdiği bir renk, yada figür içeren dekoratif bir perde, hem odaya hareket katar hemde çocuğunuzun odasına adapte olmasını ve odasını sevmesini kolaylaştırır.

Pembe kız çocuk odası dekorasyonu

Pembe kız çocuk odası dekorasyonu

2019 çocuk odası perde modelleri genel olarak renkli temalara sahiptir, çizgi film karakterleri, futbol ve uzay temalı perdeler, arabalar, sevimli hayvanlar, kelebek ve kuş temaları ve disney kahramanları içeren perdeler çocukların en sevdiği modeller arasında geliyor. Bu temalar arasında seçim yaparken çocuğunuzun beğenilerini ve fikirlerini dikkate alarak ortak bir noktada buluşabilir ve bu yönde perde seçimi yapabilirsiniz.

Çocuk odası perde fikirleri ve renk önerileri

Çocuk odası perde çeşitleri arasında çocukların ilgisini çekebilecek bir çok farklı tema ve model mevcut. Yüzlerce farklı model ve renk arasından seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Bu noktada seçenekleri daraltmak ve doğru çocuk odası perdesini seçmek için size bir kaç önerimiz var.

Çocuk odası için perde seçerken hem çocuğunuzun ilgisini çekecek, hemde uzun süre kullanıma uygun bir renk seçimi düşünebilirsiniz. Malum çocuklar çok hızlı şekilde büyüyor, hatırı sayılır paralar vererek aldığınız bir perdeyi kısa vadede değiştirmek istemezsiniz.

Bu noktada çocuğunuz ile konuşup, ortak bir renk ve tema üzerinde karar verebilirsiniz. Örneğin çocuk odası için çizgi karakter yerine, daha uzun süre kullanabileceği canlı renklere ve doğal desenlere sahip 2019 çocuk odası perde modelleri üzerine odaklanabilirsiniz.

Uzun vadeli bir perde seçimi yapmayı düşünüyorsanız sade bir tül perdeyi renkli fon perdeler ile kombine edip kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem canlı ve dinamik bir görünüm oluşur, hemde uzun vadede sorunsuzca kullanabilirsiniz.

Çocuk odası perde modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar

Perde seçerken kumaşın ve varsa mekanizmasının kalitesini göz ardı etmemelisiniz. Çocuk odası söz konusu ise dayanıklılık perde seçiminde oldukça önemli bir noktadır. Eğer desenli ve baskılı perdeler tercih edecekseniz baskı kalitesi, renklerin canlılığı göz önünde bulundurmanız gereken diğer bir nokta. Kalitesini güvendiğiniz ve çocuk odasına özel lisanslı perde modellerine sahip markaları tercih edebilirsiniz.

Söz konusu çocuk odası olunca işin sağlık boyutunu kesinlikle ihmal etmemek gerekir. Bu noktada seçimlerinizi yaparken anti-alerjik ve anti-bakteriyel özelliklere sahip çocuk odası perde modelleri seçmelisiniz.

Çocuk odası perde renk önerileri

Kendinden baskılı perdeler dışında farklı renk kombinasyonları ile çocuk odasında canlı bir tema oluşturabilirsiniz. Bu noktada çocuk odasında en çok tercih edilen renk kombinasyonları size ilham verebilir.

Örneğin kız çocuk odası için en popüler renkler, lila, mor, pembe tonları, eflatun, turkuaz gibi renklerdir. Bu renklerin ortak özelliği beyaz ile mükemmel bir uyuma sahip olmalıdır. Kısacası beyaz tül perdeleri yukarıda sıraladığımız renkleri içeren fon perdeler ile kombine ederek canlı ve dikkat çekici bir stil oluşturabilirsiniz.

Erkek çocuk odalarında ise mavi tonları, kırmızı, yeşil, sarı, turuncu gibi tonlar kullanılabilir. Ayrıca bu renklerin baskın olduğu kendinden desenli, lisanslı 2019 çocuk odası perde modelleri arasından seçimler yapabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*