Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Banyo Havalandırma Fikirleri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Banyo / Banyo Havalandırma Fikirleri

Banyo Havalandırma Fikirleri

tarihinde eklendi

Banyolarımız sıcak su ve su buharı tehlikesi altında. Birde iyi bir havalandırma sistemine sahip değilsek işte o zaman sorun büyük!

Banyo havalandırma fikirleri başlıklı yazımızda dekoratif sistemlere değinmeye çalışacağız. Banyo dekorasyonunu bozmadan iyi bir banyo havalandırma sistemi nasıl uygulanır bunlara değineceğiz.

İyi bir havalandırma sistemine sahip değilsek bizi bekleyen sorunlar neler? Banyo havalandırmasının sağlıklı olmaması birçok sorunu beraberinde getirir. Bunlardan ilki duş sonrası sıcak suyun etkisiyle oluşan buhardır. Buhar zamanla banyo mobilyalarına, çamaşır makinesine hatta fayanslara zarar vermeye başlayacaktır.

Buhardan ilk etkilenen muhtemelen ahşap malzemeden üretilen banyo mobilyaları olacaktır. Mobilyalar üzerinde kurumayı bekleyen su buharı ahşabın şişmesine, uzun zaman diliminde kabarmasına neden olacaktır.

Banyo havalandırma banyolarda kendine yer açan çamaşır makineleri içinde tehlikelidir. Buhar metal parçaların oksitlenmesine yani küflenmesine kapı aralamaktadır. Buda makinenizin kullanım süresini kısaltacaktır.

Kötü bir havalandırma sitemi ender de olsa banyo duvar fayanslarının kabarmasına neden olmaktadır. Buhar zayıf malzemeyle yapıştırılmış olan fayansların tutunma direncini kırarak, şişmesine, kabarık durmasına hatta yerinden düşmesine neden olacaktır.

Görüldüğü üzere banyo havalandırma sistemleri düşünüldüğünden çok daha önemlidir. Havalandırma sisteminizi iyileştirmek istiyorsanız mekandaki küçük camları sürekli açık tutmaya çalışın.

Genelde aydınlatmaya bakan duvara açılan küçük camları kaldırıp dekoratif menfez montajı da yapılabilir. Menfez seçiminde aspiratörlü modeller de tercih edilebilir. Bizler en sağlıklı seçimin aspiratörlü modeller olduğunu düşünenlerdeniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*