Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Banyo Tadilatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Banyo / Banyo Tadilatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Banyo Tadilatı Öncesi Bilinmesi Gerekenler

tarihinde eklendi

Banyo tadilatı yaptıracaklar dikkat! Tadilat öncesi ve sonrasında sizi neler bekliyor biliyor musunuz? İşte sizi bekleyenler…

Banyo tadilatı gerçekten çok telaşelidir. Hele birde kırım işleri varsa gözünüzü korkutmak gibi olmasın ama işiniz oldukça zor! Beton kırma makinesinin sesi bir taraftan moloz pisliği diğer taraftan… İyi haberse bu dağınıklık ve pislik birkaç günlük yoğun çalışmayla bitecek! Sonrasında fayans döşeme işlemleri başlayacak. Orta boyutlardaki bir banyonun fayans çalışmalarının yaklaşık 3 ile 7 gün arasında değiştiğini de belirttikten sonra, tadilat planının nasıl yapılması gerektiğine geçelim.

Tadilat işine başlamadan iyi bir seramik ustası bulun. Banyonuzu ölçtürerek işçilik fiyatını netleştirin. Gerekirse birkaç ayrı kişiden fiyat alın. İşçiliğine güvendiğiniz ustayla anlaşarak işin detaylarına kesinlik kazandırın. Keşif sırasında beklentilerinizi ifade edin.

Banyo tadilatı yaptırmanın ikinci aşaması ise fayanslar. Kentinizdeki teşhir salonlarında montajı tamamlanmış örnekler banyonun bütün resmi hakkında fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır. yer ve duvar karolarının döşenmesi ardından vitreviyelerin montajı yapılacaktır.

Banyonuzu her duş sonrasında temizlemek zorunda kalmak istemiyorsanız duşa kabin yaptırmayı ihmal etmeyin. Piyasada farklı ebat ve boyutlarda, değişik özelliklere sahip çok sayıda duşa kabin modeli bulabilirsiniz.

Banyo mobilyası dekorasyonunda özel yapım dolaplar öncelikli olsa da hazır banyo dolaplarının da çok şık olduğunu ifade edebiliriz.

Unutmayın! Tüm bu çalışmalar ve zorlu işler sonunda banyo tadilatınız sona erecek, derin bir nefes alacaksınız.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*