Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Beyaz Koltuklar ile Uyumlu Duvar Renkleri ve Öneriler

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Salon / Beyaz Koltuklar ile Uyumlu Duvar Renkleri ve Öneriler

Beyaz Koltuklar ile Uyumlu Duvar Renkleri ve Öneriler

Salonunuzu daha modern, ferah ve rahat bir stile çevirmek için aldığınız beyaz koltuklarınızı tamamlayacak bir duvar rengi mi arıyorsunuz?

tarihinde eklendi

Salonunuzu daha modern, ferah ve rahat bir stile çevirmek için aldığınız beyaz koltuklarınızı tamamlayacak bir duvar rengi mi arıyorsunuz? O halde sizler için seçtiğimiz ve size bu konuda ilham verecek birbirinden güzel, beyaz koltuklar ile uyumlu duvar renkleri ve önerilerimizi inceleyebilirsiniz.

Beyaz renk koltuk seçiminin beraberinde getirdiği bir çok farklı avantajı ve dezavantajı var. Avantajlarından bahsedecek olursak beyaz koltuk takımları mekanı daha aydınlık ve ferah gösterir. Modern ve minimal iç mekan stillerine uygun olduğu gibi, klasik ve avangart dekorasyonlar içinde güçlü bir seçenektir.

Önemli olan nokta beyaz koltukları gölgede bırakmayacak, daha ferah ve dengeli bir salon dekorasyonu ortaya çıkaracak duvar renkleri seçmektir. Yazımızda yer verdiğimiz beyaz koltuklar ile uyumlu duvar renkleri size bu konuda fikir verebilir ve salonunuz için doğru rengi bulmanıza yardımcı olabilir.

Beyaz Koltuklar ile Uyumlu Duvar Renkleri ve Öneriler

Beyaz koltuklarınızı daha şık ve modern göstermek için önünüzde bir çok duvar renk seçeneği bulunuyor. Fakat burada önemli bir noktayı göz önünde bulundurmanız gerekir. Koltuklarınızı gölgede bırakmayacak bir duvar rengi seçmeniz gerekir, baskın bir duvar rengi seçimi ile tüm büyü birden bozulabilir.

Bu aşamada hiç risk almadan kullanabileceğiniz duvar renkleri tercih edebilirsiniz. Beyaz renk duvar boyaları tercih edebilirsiniz fakat koltuklarınızı öne çıkarmak istiyorsanız bej rengi yada griye yakın bej tonları, grinin açık tonları, açık ve koyu mavi tonları, açık kahve tonları, göze batmayacak bir altın sarısı yada griye çalan maviler beyaz koltuklara uyan duvar renkleri arasında yer alır.

Bu aşamada salonunuzun ve mobilyalarınızın tarzına uygun duvar renkleri seçmeniz gerekir. Örneğin sadelikten uzak, canlı bir stil yaratmak istiyorsanız yeşilin yada mavinin uçuk tonlarını duvar rengi olarak seçebilirsiniz. Bu canlı ve dikkat çekici renkler salonu daha cazibeli bir hale getirebilir. Çok koyu tonlar, yada parlak pastel tonları seçmek beyaz koltuklarınızı geri palana atabilir ve duvarlarınızı öne çıkarabilir. Bu anlamda koltuklarınızı geri plana atmayacak kontrast yaratacak duvar rengi seçimleri yapabilirsiniz, örneğin şık bir şarap rengi, yada çini mavisi gibi.

Beyaz koltuklara yakışan renkler

Beyaz koltuklara yakışan renkler

Beyaz koltuklara uyan duvar renkleri ve öneriler

Ancak canlı ve baskın renkler bir süre sonra gözünüze sıkıcı görünmeye başlayabilir, bu noktayı her zaman göz önünde bulundurmakta fayda var. Örneğin canlı bir kırmızı, yeşil yada mor gibi iddialı renklerden zamanla sıkılacağınızı düşünüyorsanız uzun vadede risk almadan kullanacağınız renklere yönelebilirsiniz.

Koyu renkleri seviyorsanız beyaz koltuk takımı ile uyum içinde olması için, duvarda beyaz ağırlıklı dekoratif tablolar ve objeler kullanarak koltuklarınız arasında bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

Bu aşamada renk paletinden seçtiğiniz bir renk duvara uyguladığınız zaman istediğiniz etkiyi veremeyebilir. Bu durumlarda boya işine başlamadan önce mutlaka beğendiğiniz bir kaç farklı rengi duvarın bir kısmına uygulamanızı ve sonuçlara bakarak karar vermenizi öneririz.

Yada başka bir seçenek beğendiğiniz bir tabloda yer alan bir rengi çalıştığınız boya firmasına göstererek aynı yada yakın tonlarda bir duvar boya rengine sahip olabilirsiniz.

Salonunuza ve zevkinize uygun bir duvar rengine karar verdiyseniz sonraki aşamaya yani duvar rengi ile uyumlu halı seçimi evresine geçebilirsiniz. Örneğin salonunuzda canlı ve sıcak bir atmosfer yaratmak istiyorsanız duvar rengine uygun canlı renklerde perde ve aksesuar seçimleri yaparak salona hareket katabilirsiniz. Minimalist bir etkiden uzaklaşmamak için desen ve aksesuar kullanımını minimum düzeyde tutmakta yarar var.

Beyaz koltuklarınıza uygun renk ve desenlere sahip dekoratif duvar kağıtları kullanarak salonda daha çarpıcı bir etki yaratmanız mümkün olabilir. Bu durumda duvar kağıdı rengini ve desenini seçerken salonunuzun büyüklüğünü, aldığı ışık ve salonunun dekorasyon tarzını göz önünde bulundurmanız gerekir.

Ayrıca salondaki minimalist ve modern tarzın kaybolmaması için duvar kağıtlarını tek bir duvarda kullanarak odak noktası oluşturmayı düşünebilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*