Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Bohem Dekorasyon İle En Güzel İç Mekan Resimleri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyon / Bohem Dekorasyon İle En Güzel İç Mekan Resimleri

Bohem Dekorasyon İle En Güzel İç Mekan Resimleri

tarihinde eklendi

Bohem dekorasyon stilinin ana teması renkli, neşeli ve çok çeşitli desenlerde olmasıdır. Doğal dokuların sıcaklığını deri ve camın şıklığı ile birleştirir. Doğal ahşap genellikle bohem mekanlarda görülen bir malzemedir. Hippie tarzından ödünç alınan tasarımlar ve tekstiller, mor ve kırmızı gibi kuvvetli renklerin birleşimi, bu dekorasyon tarzı için en karakteristik özelliklerdir.

Çingene ruhu ve tonlarının yoğunluğu çok fazladır. Bohem iç makan dekorasyonlarında bol bol aksesuar, resim, çekici nesneler olur. Minimalizm bir  bohem ev dekorunda yoktur. Bohem estetiği, özgür bir yaşam tarzına bağlıdır ve popüler olmayan tasarımlarla ilişkilidir. Bu dikkat çekici dekorasyonu benimseyen ilk insanlar, politik sisteme ve lüks yaşam standartlarına karşı ayaklandı. Bu stille yaratılan atmosfer sanatsal ışığa ilham veriyor. Bu tarzın sırrı, çok küçük detaylarda saklı: ekoseler ve kilimler, yastıklar ve duvar askıları vb.

Baskılar zengin olmalı; şeritler, çiçekler, barok tasarımlar ve aralarındaki kombinasyonlardan korkmamalısınız. Vintage mobilyaların bohem dekorasyon için özel bir yer kaplar ; altın ve gümüş çerçeveli kanepeler ve koltuklar,   süslü masa ve sandalyeler çok dikkat çeker.

Bohem Dekorasyon İle En Güzel İç Mekan Resimleri

Bohem dekorasyon tarzında karakterize elementler, birçok küçük ayrıntıyla elde edilebilir, ancak egzotik seyahatlerinizle ilgili pek çok anıyı mekanınıza bohem bir dokunuş için ekleyebilirsiniz. Pembe ve mavi, altın ve kırmızı, mor ve turuncu gibi farklı renklerde birkaç dekoratif minder almayı unutmayın.

Bohem Dekorasyon İç Mekan Resimleri

Bohem Dekorasyon İç Mekan Resimleri

Bu minderleri,  Farsça veya başka bir etnik parça ile kombinleyin. Örneğin, iki veya üç altın heykelciği gibi bazı orijinal aksanlar, odanızın görünümünü artıracak ve boho stilini uyandıracaktır.  Bohem damgası, sıradan standartların kısıtlamalarını bilmeyen renklerle dolu ev dekorasyonu biçimiyle tanınabilir.

Boho şık tarzı doğaya daha yakın. Bu yüzden uzak diyarlardan, doğal malzemelerden ve yeşil bitkilerden oluşan nesnelerle farklı topraklar ve halkların düşüncelerini uyandırıyor. Bohem tarzı mobilyalar çevre dostu koleksiyonların karakterini taşır ve diğer özellikleri arasında Fas fenerleri, kanopiler, ışık çelenkleri, rüya yakalayıcılar ( dream catchers ) ve esrarengiz ve gizemli bir dokunuş veren her şey bulunur.

Bohem Dekorasyon İç Mekan Fikirleri

Bir bohem dekorasyon ile iç mekanın odak noktası geleneksel olarak yatak veya kanepedir. Yastıklar ve battaniyeler ihtiyacınız olan şıklığı ve deseni getirir. Çok dikkatli olmayın ve çizimleri ve malzemeleri eşleştirmeye çalışmayın. Bu tarzın cazibesi – farklı temaları birleştirmek ve karşıt stilleri karıştırmak.

Çiçekler  ve renkli çizgili desenler ile iyi uyum yakalar.Bu dekorda tüm nesnelerin serbest bırakılma zamanı. Yapabileceğiniz başka bir şey, hoşunuza giden bazı renkli kıyafetler  almak ve bunları dekorasyon olarak kullanmaktır. Müzik Plakları, balık ağları ve kıyafetleri bohem dekorun bir parçası olabilecek diğer beklenmedik öğelerin bazılarıdır.

Bohem Dekorasyon İle En Güzel İç Mekan Resimleri


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*