Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Çocuk Odası Duvar Dekorasyonu

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Çocuk Odası / Çocuk Odası Duvar Dekorasyonu

Çocuk Odası Duvar Dekorasyonu

tarihinde eklendi

Çocuk odasının duvar rengi nasıl olmalı? Duvar dekorasyonunda yapılan doğrular ve yanlışlar neler? Gelin hatalarımızı tekrar etmediğimiz bir duvar dekorasyonu yapalım!

Çocuk odasının duvarlarını kafamıza göre yada evin genel konseptine göre boyamaktan vazgeçerek işe başlamalıyız. Çocuğumuzu bir birey ve odasını da kişisel yaşam alanı olarak görürsek düzenlemeleri daha kolay ve doğru şekilde yapabiliriz.

Çocuk odasının duvar dekorasyonunu yaparken çocuğumuzun fikrini almak zorundayız. Sevdiği renkleri seçenekleriyle beraber sunmalıyız. Özel yaşam alanını kendi zevklerine göre düzenlemesine izin vermeliyiz. Dekorasyon esnasında ufak tefek yönlendirmeler elbette yapabiliriz. Bu da sadece fikir sunmak şeklinde olmalıdır.

Duvar dekorasyonu odanın ana rengi olacağından enerjisi yüksek, sakinleştirici etkisi olan ve odanın genel dekorasyonuna uyum sağlayabilecek renkleri bir araya getirebiliriz. Bunların yanında renk kartelâsıyla yaratıcı da olabiliriz. İki hatta üç değişik rengi tek bir oda içerisinde rahatlıkla kullanabiliriz.

Çocuk odası duvar dekorasyonu çocukların kişisel gelişimi ve karakteri üzerinde etkilidir. İnatçı, dediğim dedik çocukların odaları yumuşak tonlarla boyanmalıdır. Sakinleştirici özelliği yüksek olan mavi ve tonları önerilen renklerdendir.

Duvar dekorasyonu yaparken odanın hareketlenmesi adına duvar rafları kullanılabilir. Bu raflar hem şık hem de fonksiyoneldir. Raflara kitap, oyuncak veya sevimli objeler yerleştirilebilir. Bunların dışında tercihe göre çizgi film kahramanlı duvar stikersları da çocuk odalarının vazgeçilmezleri arasında olabilir. Tek yapmanız gereken hayal gücünüzü kullanmak ve uygulamak!


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*