Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Country Mutfak Tasarımları

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Mutfak / Country Mutfak Tasarımları

Country Mutfak Tasarımları

tarihinde eklendi

Country mutfak tasarımları şehir yaşamını unutturan, insana huzur veren tarzıyla dikkat çekiyor. Mutfağınızın tasarımını eksiksiz yapmak ise sizin elinizde…

Mutfağınızda country tarzını yakalamak istiyorsanız açık ve pastel tonlara öncelik vermelisiniz. Tabi ki bu ahşap görünümünden tamamen vazgeçeceğiniz anlamına gelmemektedir. Çünkü bazı modeller ahşap görünümünde üretilmektedir. Burada önemli olan sizin ne istediğinizdir.

Country mutfak tarzı mutfakta vakit geçirmeyi sevenler için ideal bir seçim. Açık renklerin insanı sakinleştiren özelliği mutfaktaki zamanınızı daha kaliteli geçirmesini sağlar. Şık ve fazlasıyla konfor sağlayan bu mutfak tasarımları eskilere yolculuk yapmanızı da beraberinde getirir.

Country mutfak tasarımlarının en belirgin özelliği doğallıktan yana bir duruş sergilemesidir. Doğanın tüm renklerini üzerinde taşıyabilir. Eski dolap modelleri baz alınarak tasarlanan country mutfakların olmazsa olmazı camlı detayıdır. Camlarla süslenmiş birkaç dolap kapağı, eskiden olduğu gibi açık raflar…

Dikkat çeken detaylar arasında doğallıktan ödün vermeyen dolap kulplarını görüyoruz. Bu mutfaklarda işlenmiş metallere yer yok!

Genel olarak tercih edilen tezgah türü ise ahşap görünümlü dayanıklı tezgahlar… Tasarımın tam olması için zemin döşemeleri de tezgah ile uyumlu bir renkte tercih edilebilir.

Country mutfak dekorasyonunu eksiksiz tamamlamak isteyenlerdenseniz masanızın ve sandalyelerinin ahşap olası kaçınılmaz olmalı. Açık renk bir mutfak için kırık beyaz masalar en uygunudur. Su yeşili, soft mavi tonlarının kombinlerini ise sandalye renklerinde oynama yaparak tamamlayabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*