Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Dar Antre Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyon / Dar Antre Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

Dar Antre Dekorasyonu Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

tarihinde eklendi

Antreniz dar ve uzunsa zemin dekorasyonuna özen göstermeyi ihmal etmeyin. unutmayın ki ev dekorasyonunda antre bütünlüğü sağlayan en önemli alandır.

Dar antre dekorasyonu yaparken zemin karolarının deseni, rengi ve ebatları önem arz eder. Seçimlerinizi bazı kriterlere uygun yaparsanız mükemmel bir zemine sahip olursunuz. Peki, bu kriterler neler? Gelin birlikte kısa bir değerlendirme yapalım.

Dar antre dekorasyonunda büyük desenli taşların kullanılması pek uygun olmayacaktır. Desenli bir zemin kullanmak istiyorsanız çıtı pıtı veya kendinden desenli modellere yönelebilirsiniz.

Renk tercihiniz ister düz ister desenli olsun açık renklerin farklı tonlarında olursa mevcut darlık göze çok batmayacaktır. Koyu renklerse zaten dar olan antrenizin iyice boğulmasına neden olacaktır.

Ebat konusuna gelince yer karolarınızı farklı ebatlarda tabi ki seçebilirsiniz. Burada önemli olan nokta karoların döşeme dizaynıdır. Karodaki şekil kare ise 30*30 ebatlarının üzerine çıkmamaya dikkat edebilirsiniz.

Dikdörtgen karolarda da çok büyükleri kullanmaktan kaçınmalısınız. Öte yandan yeni trend olan zemin karolarında 15*60, 20*60, 25*80 gibi farklı boyutlar görebilirsiniz. Bu ebatlara sahip bir karoyu tercih edecekseniz eni boy, boyu en şeklinde döşeme yaptırabilirsiniz. Dar antre dekorasyonunda derz dolgularını karo renginin bire bir aynısından kullanmak karoların gizlenmesine neden olmaktadır. Farklı derz dolgusu zemin şıklığını artıracak önemli bir detay olarak karşınıza çıkacaktır. Konuyla ilgili diğer detayları seramikçinizle konuşarak netleştirebilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*