Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Dekorasyon Tarzına Uygun Mobilya Renkleri 2019

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyon / Dekorasyon Tarzına Uygun Mobilya Renkleri 2019

Dekorasyon Tarzına Uygun Mobilya Renkleri 2019

Yazımızda birbirinden farklı dekorasyon tarzına uygun mobilya renkleri ve yer verdiğimiz öneriler bu konuda size ilham verebilir.

İskandinav tarz dekorasyon
tarihinde eklendi

Mobilya seçerken onlarca renk ve model seçeneği arasında seçim yapmakta kararsız kalıyor olabilirsiniz. Bu noktada seçenekleri en az indirmek ve eviniz için doğru mobilya renkleri seçmeniz için seçtiğiniz dekorasyon stilinin öne çıkan özelliklerini, renk ve doku detaylarını inceleyebilirsiniz. Yazımızda birbirinden farklı dekorasyon tarzına uygun mobilya renkleri ve yer verdiğimiz öneriler bu konuda size ilham verebilir.

Mobilya renkleri hakkında daha fazla ilhama ihtiyacınız varsa, eviniz için kullanmayı düşündüğünüz stilde dekore edilmiş ev dekorasyon örneklerini inceleyebilirsiniz. Bu noktada iç tasarım dergileri, dekorasyon blogları ve diğer sosyal ortamlardan tarzınıza uygun evler hakkında çok sayıda ipucundan yararlanabilirsiniz. Dekorasyon tarzına uygun mobilya renkleri ve öneriler için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Dekorasyon Tarzına Uygun Mobilya Renkleri 2019

Mobilya model ve renk seçimi konusunda kararsız kaldığınızda hangi tarz iç mekanların tarzınızı yansıttığını düşünmelisiniz. Modern mi yoksa klasik mi? Kır evi sıcaklığında mı yoksa İskandinav tarzı modern ve ferah bir mekan mı hoşlanıyorsunuz?

Modern tarz

Modern stiller  sade ve basit çizgilere sahiptir, burada modern tarzın tekdüze olduğunu düşünmek yanlış olur. Yeniliklere açık, teknoloji ile iç içe, fakat kalabalıktan uzak bir tarzdır. Modern tarz iç mekanlarda çok sayıda mobilya göremezsiniz, ne kadar az o kadar iyi. Bu tarzda çok fazla desen göremezsiniz fakat  geometrik desenler ve çizgiler zaman zaman kendini gösterebilir.

Modern tarz dekorasyon

Modern tarz dekorasyon

Modern tarzda dekore edilmiş evlerde öne çıkan renkler siyah ve beyazdır. Bu ikili ayrıca modası hiç geçmeyecek renklerdir. Tabi ki sadece siyah ve beyaz renkler kullanılacak diye bir kural yok, modern tarzda kırmızı, yeşil, mavi yada mor gibi dikkat çekici renkler mekana hareket kazandırmak için kullanılabilir. Bu tarza yakışan diğer bir ikili ise gümüş ve altın tonlarıdır.

Country tarz

Son yılların popüler dekorasyon tarzı olan Country tarzı, sıcak, samimi ve rahat bir görünüme sahiptir. Bu tarzda eskitme ahşap mobilyalar sıklıkla tercih edilir, fakat daha modern hatlara sahiptir. Bu tarz sıcak bir iç mekanda mobilya rengi olarak tarza yön veren renkli çiçek, kelebek ve ekose gibi desenlerin yanı sıra, beyaz, krem, bej tonları ve yeşil tonları tercih edilebilir.

Country tarz dekorasyon

Country tarz dekorasyon

Retro tarz

Geçmişin izlerini taşıyan ve oldukça ilgi gören diğer bir tarz olan retro, ahşap mobilya ağırlıklı olsa da baskın renklerin yer alabildiği bir dekorasyon tarzıdır. Retro tarzı, hareketli, enerjik bir atmosfere sahiptir. Maviler, yeşiller, kırmızılar, sarılar ve hardal tonları öne çıkar. Aynı zamanda bu tarzda yumuşak pastel tonlarını mobilyalarda ve duvarda görebilmeniz mümkün.

Retro tarz dekorasyon

Retro tarz dekorasyon

Rustik Tarz

Rustik ahşabın doğallığını ve sıcaklığını en yoğun şekilde hissettiren iç mekan tarzıdır. Genellikle ham ahşap mobilyalar tercih edilir fakat zaman zaman farklı tarzlara ait eşyalar görmek mümkündür. Rustik bir iç mekanda klasik mobilyalar kullanılır, aynı zamanda ahşaba uyum sağlayan toprak, kahve, bordo ve genellikle koyu yeşiller tonları öne çıkar.

Rustik tarz dekorasyon

Rustik tarz dekorasyon

Eklektik Tarz

Eklektik bir iç mekanda farklı dönemlere ve akımlara yönelik mobilyalar ve eşyalar yer alır. En basit anlatımla modern ve klasik tarzların harmanlandığı bir tarzdır. Eklektik tarzı bir mekanda kullanılamayacak bir renk yoktur, aynı zamanda mat renklerin yanı sıra parlak renklerde mekanda hüküm sürebilir.

Eklektik tarz dekorasyon

Eklektik tarz dekorasyon

Bu tarz bir mekanda, klasik bir kanepe yanında modern bir aydınlatma kullanabilirsiniz. Ayrıca desen konusunda özgür bir tarzdır, çiçekli kumaşlar yer alabileceği gibi geometrik desenlerde mekanda öne çıkabilir.

Minimalist tarz

Minimalist bir iç mekanda, tıpkı modern tarzlarda olduğu gibi kalabalıktan uzak, sade fakat kullanışlı mobilyalar yer alır. İşlevsellik minimalist bir iç mekan için olmazsa olmazdır. Bu noktada sadece ihtiyaca yönelik mobilya ve eşyaya yer vardır. Modern stillerde olduğu gibi bu tarzda beyaz mekanda ferah bir etki yaratır. Aynı zamanda siyah ve gri tarzın öne çıkan renkleri arasında yer alır.

Minimalist tarz dekorasyon

Minimalist tarz dekorasyon

İskandinav Tarz

İskandinav tarzında basitlik ve işlevsellik esastır. Genellikle beyaz tonların hakim olduğu yaşam alanlarında modern tarzda mobilyalar ve aydınlatmalar öne çıkar. Beyaz yanına siyah genellikle tekstil ürünlerinde eşlik eder. Modern stillerde olduğu gibi İskandinav tarzı iç mekanlarda az sayıda eşya kullanılır.

İskandinav tarz dekorasyon

İskandinav tarz dekorasyon

Bu sayede mekan açık renk tonlarının ve az eşyadan dolayı daha ferah ve rahatlatıcı bir atmosfere sahiptir. Aksesuar kullanımı bu tarzda belirgin şekilde öne çıkar, modern aydınlatmalar tarzı tamamlayan en önemli tasarımlardır. Siyah ve beyaz dışında İskandinav tarzı için mavi tonları, turkuaz gibi rahatlatıcı renkler kullanılabilir.

Endüstriyel tarz

Endüstriyel iç mekanlar modern ve estetik görünümleri ile dekorasyon tutkunlarını kendine hayran bırakan bir tarzdır. Metal , beton, , tuğla ve masif ahşaplar bu tarzın olmazsa olmaz malzemeleridir. Endüstriyel tarzında soğuk renkler öne çıkar ve bu renkler mekana doğal bir estetik kazandırır. Parlak metallerin yanı sıra, siyah ve gri renkler her alanda karşınıza çıkabilir.

Endüstriyel tarz dekorasyon

Endüstriyel tarz dekorasyon

Tropikal tarz

Bu tarzda enerjisi yüksek, canlı renk tonları hüküm sürer. Kırmızı, mavi, sarı ve bolca yeşil tonu görebilirsiniz. Orman ve hayvan temalı desenler tekstil ürünlerinden duvar dekorasyonuna kadar bir çok alanda karşınıza çıkabilir. Egzotik ve doğal bir temaya sahiptir.

Tropikal tarz dekorasyon

Tropikal tarz dekorasyon


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*