Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Dekorasyonda Renkler ve Etkileri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyonda Renkler ve Etkileri

Dekorasyonda Renkler ve Etkileri

tarihinde eklendi

Evinizin dekorasyonu yaparken renk seçimlerinizi doğru yapmanız önemlidir. Seçeceğiniz renkler huzurunuzu veya mutluluğunuzu artırma gücüne sahiptir.

Dekorasyonda Renkler

Renklerin büyülü dünyası dekorasyon yaparken baz alınması gereken bir ayrıntıdır. Gelin renklerin insan üzerindeki etkilerine birlikte bakalım.

Bildiğiniz üzere 2019 yılının trend dekorasyon renklerinden biri yeşil ve tonları. Yeşilin insan üzerindeki etkisi sakinliktir. İnsanın iç dünyasına huzur veren bu renk mobilyadan duvar rengine kadar geniş bir alanda rahatlıkla kullanılabilir.

Dekorasyonda Güneş Etkili Renkler

Dekorasyonda kırmızı ile sarı arasındaki tonları kullanmayı istiyorsanız bu tonları doğru yerlerde kullanmanız gerekir. Kırmızılar ve turuncular insana canlılık veren tonlar olduğundan dolayı oturma odaları uygundur.

Mavinin beynimizdeki etkisi huzur başta olmak üzere sakinliktir. İnsanın beynini dinlendiren bu renk çalışma odalarında veya yatak odalarında tercih edilmelidir.

Sarı ve tonları iddialı renkler arasında yer almaktadır. Dekorasyonda renkler sizin için önemliyse bu rengi antre ve yatak odalarında değerlendirebilirsiniz.

Siyah ve Dekorasyon

Siyah-beyaz, siyah-kırmızı gibi ikililer asi tarafınızın dışa yansımış halidir.  Siyah özellikle küçük mekanlarda kesinlikle tercih edilmemesi gerekenlerdendir. Yine bu renk dışa dönük bir yapınız yoksa sizin için pek uygun değildir. Çünkü siyah iddialı olduğu kadar karamsarlığı da temsil eder. “Siyahtan asla vazgeçmem” diyenlerdenseniz size tavsiyemiz bu rengi aksesuarda kullanmanız olacaktır.

Beyaz saflığı ve temizliği temsil ettiğinden bu rengi evinizin her yerinde gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Özellikle yatak odaları ve mutfaklar için öncelikli renk olabilir.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*