Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Dekoratif Ayna ile Gelen Şıklık

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyon / Dekoratif Ayna ile Gelen Şıklık

Dekoratif Ayna ile Gelen Şıklık

tarihinde eklendi

Aynasız salon, giriş, banyo veya yatak odası düşünülemez. Aynalar günlük hayatımızın birer parçasıdır. Dekoratif aynalarsa hem ihtiyacımızı karşılar hem de görsel şıklık adına tercih edilir.

Peki, nereye, nasıl dekoratif ayna kullanmak gerekir?

Salon evin konuklara ayrılan bölümüdür. Bu nedenle dekorasyonu genel olarak şık ve detaylarla doludur. Evin bu bölümünde kullanılacak dekoratif aynanın da zarif olmasına özen gösterilmelidir. Doğru seçilen ve doğru konumlandırılan dekoratif ayna ile salon dekorasyonu mükemmelleşir. Klasik dekorasyonda altın yaldızlı, detaylı çerçeveli modeller kullanılabilir. Modern tarza ise parçalı ve aydınlatmalı ürünler tercih edilmelidir.

Giriş eve giriş ve çıkış noktası olması nedeniyle aynasız düşünülemez. Evin genel dekorasyonu hakkında ilk fikirlerde burada oluşur. Bu nedenle antreye takılacak dekoratif aynalarda seçici olunmalıdır. Koridorunuz çok geniş değilse birkaç parçadan oluşan setler uygundur. Girişe asılacak bir aynanın göz yanılması yarattığını, dar girişi geniş gösterdiğini de belirtmek isteriz. Normal genişlikteki antrelere, özellikle girişe büyük ve tek parça aynalar kullanılabilir.

Ayna denince ilk akla gelen yer elbette banyodur. Banyolara en uygun ürünlerse çerçevesiz olanlardır. Dekoratif ayna seçerken çerçeveli bir model alacaksanız ahşap olmamasına dikkat etmenizi tavsiye edebiliriz.

Yatak odası dekoratif aynaları genellikle makyaj masası üzerinde konumlandırılır. Evet, burası aynaya en fazla ihtiyaç duyulan yerdir. Bunun yanında şık tasarımlı boy aynaları da yatak odalarına kazandırılması gerekenler listesinde yer almalıdır.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*