Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Dekoratif Yastık Önerileri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Aksesuar / Dekoratif Yastık Önerileri

Dekoratif Yastık Önerileri

tarihinde eklendi

Dekoratif yastık fikirlerini değerlendirerek salon ve oturma odalarınıza yeni bir nefes getirebilir, odanızı daha modern daha estetik bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Dekoratif yastık fikirleri sıradan bir koltuk veya oturma grubuna bambaşka bir görselliğe kavuşturur.  Bunun farkında olan becerikli hanımlar dekoratif yastıkları kendileri kolaylıkla yapabilir. El becerisine güvenmeyenlerse hazır olanları değerlendirebilir. Bu yılın en çok tercih edileni dijital baskılı kırlentler olarak gözlemlenmektedir.

Yastıklarınızı kendiniz yapacaksanız yuvarlak, kare, dikdörtgen, yıldız yada kalp gibi kolay şekilleri değerlendirebilirsiniz. Bu şekilleri büyüklü küçüklü yapmak iyi bir fikir olabilir.

Kumaş seçiminde ise odadaki mobilyaların tarzını baz alın. Kaplamalık kumaşlar dekoratif yastıklar için en ideal tercih olacaktır. Pamuklu ve keten türündeki kumaşlar doğru bir seçim yaptığınızın göstergesidir. Desenlerse sizin zevk ve tercihlerinize göre değişecektir. Düz ve desenli kumaşları bir arada kullanabilirsiniz. Hatta farklı renk ve desenleri bir arada kullanmak daha başarılı bir görsel yakalamanızı sağlayacaktır.

Odalarınızı dekoratif yastıklarla değiştirmek istiyorsanız dikkat etmeniz gereken diğer bir konuysa yastıkların sayısı. Sayıyı belirlerken 3, 5, 7 gibi sayıları kullanmanızı öneririz. Üçlü bir kanepe için ideal olan sayı yedi iken, ikili bir koltuk beş üzerindeki dekoratif yastığı taşıyacak kapasitede değildir. Tekli koltuklar için en uygun sayı bir olurken, berjerlerin dekoratif yastıklarını biraz daha büyük hazırlayabilirsiniz.

Sizde göreceksiniz ki odalarınıza yapacağınız bu küçük dokunuşlar, odanın enerjisini bir anda farklı bir boyuta çıkarak.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*