Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Duvar Dekorasyon Fikirleri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyon / Duvar Dekorasyon Fikirleri

Duvar Dekorasyon Fikirleri

tarihinde eklendi

Duvar dekorasyon fikirleri yazımızla sizlere farklı örnekler sunmaya çalışacağız.

Duvar dekorasyonu denince ilk akla gelen saat, tablo yada fotoğraf çerçeveleridir. Peki, bu klişe dekorasyon fikirleri yerine daha yaratıcı şeyler yapmak daha farklı olmaz mıydı?

İlk fikrimiz sizinde rahatlıkla yapabileceğinizi düşündüğümüz bir duvarı kağıt ile kaplamak olacak. Tarzınıza uygun renk ve desen seçimi sonrasında hemen uygulamaya başlayabileceğiniz bir fikir!

Duvar objeleri alırken sabit bir boyuttan kaçının! Küçüklü büyüklü dekoratif objelere yönelin. Bu seçimler duvarınızın canlanmasını sağlamaya yetecektir.

Çıplak duvarlardan kaçının! Duvar dekorasyonu yaparken sade olsun diye duvarınızı bomboş bırakmayın. Küçükte olsa bir şeyler yerleştirin ki duvar hareketlensin.

Çok zaman geçirdiğiniz odaların duvarlarını boya ile dekore ediyorsanız hız ve öfkeyi anımsatan renklerden kaçının. Bunun yerine sakinleştirici etkisi olan, huzur veren renklere kayın.

Duvar rafları da diğer bir seçeneğiniz. Odanın tarzına uygun raflar gerçekten işinizi kolaylaştıracaktır. Bu rafların üzerine de birkaç dekoratif obje koydunuz mu dekorasyon çalışmanız tamamlanacaktır. Fakat duvar raflarını doğru duvara montaj yaptırmaya özen gösterin.

Duvar dekorasyonu bozan bir ayrıntı olan klimalardan da bahsetmek istiyoruz. Klima montajı duvardaki ahengi maalesef bozmakta! Ama bu sorunu da küçük birkaç detay sayesinde aşabilirsiniz. Klima montajında eğer imkanınız varsa iç ünite bağlantılarını duvarın içine yaptırabilirsiniz. Böylelikle gözü yoran görüntü ortadan kalkar. Böyle bir imkan yoksa duvarı ortalamak yerine klimayı biraz daha cama yakın konumlandırabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*