Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Enerji Veren Sarı Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Mutfak / Enerji Veren Sarı Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Enerji Veren Sarı Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Sarı mutfak dekorasyonu hem sıcak ve samimi bir görsel sunarken hemde psikolojik açıdan kendinizi daha keyifli, mutlu hissetmenizi sağlayabilir.

tarihinde eklendi

Mutfakların evin hareketli ve fazla vakit geçirilen bölümlerinden biri olduğunu düşünürsek bu alanda yapılacak renk seçimlerinin büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Renkleri kullanırken sadece görselliğini değil, psikolojik etkilerini de göz önünde bulundurmak gerekir. Bu anlamda sarı mutfak dekorasyonu hem sıcak ve samimi bir görsel sunarken hemde psikolojik açıdan kendinizi daha keyifli, mutlu hissetmenizi sağlayabilir.

Sarı renk, kullanıldığı alana hareket ve canlılık katan bir renktir. Her ne kadar mutfak için çok sık tercih edilen bir renk olmasa da , doğru renklerle ve malzemelerle mutfakta sarı son derece dinamik, keyifli ve sıcak bir stil için güçlü bir seçenektir. Yazımızın devamında size bu konuda ilham verecek birbirinden güzel enerji veren sarı mutfak dekorasyonu önerileri ve sarı mutfak modelleri derledik.

Enerji Veren Sarı Mutfak Dekorasyonu Önerileri

Sarı, mutfağınızdan keyif alacağınız, içinizi ısıtacak bir size enerji verecek bir renktir. Bu rengi mutfağınıza dahil etmek etmeden önce sarıyı nerede ve nasıl kullanacağınız konusunda ilham alabileceğiniz sarı mutfak dekorasyonu örneklerini inceleyebilirsiniz. Peki sarıyı mutfakta öne çıkarmak için neler yapılabilir, yazımızın devamında mutfakta sarı kullanımı ile ilgili ipuçlarından yararlanabilirsiniz.

Sarı mutfak dolapları

Mutfak dolapları sarının enerjisini ve sıcaklığını en etkili şekilde vurgulayabilen tasarımlardır. Bu aşamada mutfağınız için seçeceğiniz sarının tonu ve yanında kullanacağınız renkler kaliteli bir mut

fak dekorasyonu için büyük önem taşır. Bu aşamada mutfak dolapları için açık yada parlak sarı tonları düşünebilirsiniz, ancak her iki şekilde de sarıyı dengelemek ve daha ferah bir stil ortaya çıkarmak için yanında beyaz kullanmanızı öneririz.

Modern mutfak dekorasyonu

Modern mutfak dekorasyonu

Örneğin beyaz mutfak duvarları, beyaz zemin, parlak sarı mutfak dolapları son derece modern ve estetik bir stil açığa çıkaracaktır. Açık tonları duvar ve zemin dışında mutfak tezgahı içinde tercih etmenizi öneririz.

Sarı mutfak duvarları

Sarıyı duvar rengi olarak kullanmak cesur bir karar olabilir, fakat mutfağın kalanında açık tonlar kullanırsanız ortaya son derece keyifli, enerji veren sıcak bir stil çıkabilir. Beyaz mutfak dolapları, beyaz zemin ve açık renk mobilyalar sarı duvarlar dengeli bir görünüm yaratacaktır. Bu sayede sarı duvarlar göze batmayacak, daha rahat ve ferah bir görünüm açığa çıkacaktır.

Sıcak, samimi masa ve sandalyeler

Mutfağınızda sarıyı öne çıkarmak için sadece mutfak dolaplarını yada duvarları kullanmanız gerekmiyor. Dekoratif masa ve sandalyeler ile rahatlıkla sarının enerjisini ve sıcaklığını mutfağınızda hissedebilirsiniz. Özellikle sarı yuvarlak bir masa, renkli sandalyeler mutfağınızda dinamik, deli dolu bir stil yaratabilirsiniz.

Küçük dokunuşlarla mutfağınıza enerji katın

Sarının enerjisinden yararlanmak için mutfağınızda küçük düzenlemeler yapabilirsiniz. Örneğin sarı desenli perdeler, mutfak duvarında dekoratif saat yada şık sarı bir tablo, yada sarı beyaz desenli şık bir mutfak halısı kullanarak mutfağınızı içinden çıkmak istemeyeceğiniz sıcaklığa çevirebilirsiniz.

Galerimizde mutfağınız için kopya çekebileceğiniz size ilham verecek enerji dolu sarı mutfak dekorasyon modelleri bulabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*