Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Ev Tekstili Nedir?

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyon / Ev Tekstili Nedir?

Ev Tekstili Nedir?

tarihinde eklendi

Ev dekorasyonu yalnızca mobilyalardan ibaret değildir. Ev tekstili de ana eşyalar kadar önemlidir. İşte bu ayrıntıya gereken özeni gösterirseniz eviniz çok daha keyifli, enerjisi yüksek ve şık bir görünüme kavuşacaktır.

Ev tekstili kategorisinde yer alan halı bu grubun en büyük parçalarındandır. Halı tercihlerimiz ise genel olarak mobilyaların tarzını tamamlamalıdır. Bunun yanında renk uyumuna da dikkat edilmelidir. Aynı rengin farklı tonları odadaki bütünlüğü sağlar. Zıt renklerse iddialı bir havanın yakalanmasına kapı aralar.

Perde alırken ev tekstilinin en zarif dokunuşunu yapacağınızı unutmayın! Perdeleri sadece pencereleri örtecek bir ayrıntı olarak görmeyin. Gerek tül gerekse kalın perde tercihlerinizi doğru yapmaya çalışın. Odanız küçükse büyük desenli modellerden olabildiğince uzak durun.

Kırlentler koltuk takımlarının vazgeçilmezlerindendir. Her takımın farklı sayıda kırlenti bulunabilir. Sayıyı azaltmak veya artırmak bizlerin tercihleriyle şekillenir. Rahatınıza düşkünseniz sayıyı artırabilirsiniz. “Kırlentlerin fazla olması evin dağınık görünmesine neden oluyor” diyorsanız birkaç tanesini kaldırabilirsiniz. Ev tekstili mağazalarında farklı renk ve desenlerle satışa sunulan kırlentler sadece koltukların değil odanın genel havasını bambaşka bir boyuta sokabilir. Enerjisi yüksek renkler odayı canlandırırken, klasik desenler görselliğe destek verir.

Ev tekstili denince hanımların severek takip ettiği örtü grupları modern ve klasik olarak ikiye ayrılmış. Koltuk şalları, sehpa ve masa örtülerini bu gruplar içinde bulabiliriz. Bu ürünlerde evi güzelleştirmeye yarayan parçalar arasında yer alır.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*