Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Evcil Hayvanlar için Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyon / Evcil Hayvanlar için Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Evcil Hayvanlar için Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

tarihinde eklendi

Aynı çatı altında yaşadığınız sevimli dostlarınız için evde eğlenceli alanlar oluşturmak isteyebilirsiniz. Bu noktada işe nereden başlayacağınız konusunda kararsızlık yaşıyorsanız galerimizde size ilham vereceğini düşündüğümüz evcil hayvanlar için yaratıcı dekorasyon fikirleri bulabilirsiniz.

Ev yaşamı evcil hayvanlarla ortak bir paylaşım alanı ise onların ihtiyaçlarını gözetmek ve rahatlarını sağlamak için gerekli dekorasyon önlemlerini almak gerekir. Evlerde dekorasyonda evcil hayvanlarınıza özel alanlar yaratmak onları daha özgür kılmaktadır. Hayvanlar sahipleri ile beraber ortak yaşam alanını paylaşırken kendilerini rahat hissetmeleri için ihtiyaçlarına yönelik tasarımların yapılması oldukça önem taşımaktadır.

Evcil Hayvanlar için Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Evcil hayvan sahiplerinin alabilecekleri önlemler ve evde yapabilecekleri değişiklikler besledikleri hayvanın türüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Bunun yanı sıra yaşanılan ev ortamının daire ya da bahçeli olması da yapılacak dekoratif değişikliklerde rol oynamaktadır. Özellikle bahçeli evlerde hayvanların dışarıya rahat bir şekilde ulaşabilmesi için kendi vücut ölçülerine uygun şekilde yapılan açılır kapanır kapılar yaptırılabilmektedir.

Kedilere özel ev dekorasyonu

Kedilere özel ev dekorasyonu

Bu kapılar sayesinde hayvanlar içeri ve dışarıya rahatlıkla girip çıkabilmektedir. Farklı bir fikir olarak kedi sahipleri evlerinin içindeki ortamlara kedilerinin rahat bir şekilde tırmanıp oynayabilecekleri ev ya da ağaç şeklinde düzenekler hazırlayabilmektedir. Bu düzenekler sayesinde kediler tırmanma ve tırmalama gibi ihtiyaçlarını giderebilmektedir.

Ayrıca evcil hayvanların ev ortamında rahat bir şekilde uyuyabileceği koltuk ve dinlenme alanları da yaratılabilmektedir. Şık kumaşlardan yapılan koltuklar ya da farklı tasarım fikirleri ile yaratılan uyuma alanları tercih edilebilmektedir. Yapılabilecek bütün bol farklılıkların yanı sıra kullanılan mama kaplarının farklı şekilde tasarlanmış olanlarının tercih edilmesi de ortama farklı bir hava katmaktadır.

Evcil hayvanların ev ortamına zarar vermesi nasıl engellenebilir?

Hayvanlarla beraber yaşanılan alanlarda, küçük süs eşyaları gibi çabuk kırılabilecek eşyaların tercih edilmemesi gerekmektedir. Ayrıca hayvanlarda oluşabilecek tüy dökme problemine karşı kolay temizlenebilecek kumaşlara sahip koltuk ve oturma gruplarının tercih edilmesi gerekmektedir.

Kedilerin yaratabileceği tırnak izlerine karşı özel olarak üretilen kumaşlara sahip mobilyalar tercih edilebilmektedir. Galerimizde ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz evcil hayvanlar için yaşam alanları dekorasyon örnekleri bulabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*