Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Evlerinizde Perde Seçimi Nasıl Olmalı

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Evlerinizde Perde Seçimi Nasıl Olmalı

Evlerinizde Perde Seçimi Nasıl Olmalı

tarihinde eklendi

Evimizde perde en önde gelen ev tekstil ürünüdür. Pencerelere uygun olarak özel olarak dikilen ürünler her odaya göre farklı olarak düşünülür. Salon için ise odalara göre daha özel modeller tercih edilebilir. Salonlarda daha şaşalı ve gösterişli ürünler seçmek güzel olur. Ancak salonun dekorasyonu ile perde seçimi doğru orantılı olmalıdır. Modern ve sade bir salonda modern modeller kullanmak gerekir.

Kumaş stor modeller veya düz sade modeller modern evlere uygundur. Mobilyalara ve oturma gruplarına göre renk seçimi yapılır. Açık renkler veya pastel tonlar hemen her dekorasyona uygun olur. Klasik evlerde ise tasarımlar klasik kullanılmalıdır. Öne çıkan ve gösterişli modeller kullanılabilir. Ayrıca kumaştan çubuklu katlamalı perde modelleri de klasik dekorasyona uyum sağlayacaktır.

Odalarda ise daha sade modeller tercih edilmelidir. Stor düz ürünler kullanılabilir. Ama yatak odalarında renk olarak koyu renklerin tercih edilmesi önerilir. Rahat ve iyi bir uyku için kalın ve ışık geçirmez ürünler uygun olacaktır. Oturma odası ve diğer odalarda ise klasik tül perdeler ve güneşlikler kullanılabilir. Stor ürünler geri planda kapatıcı ürün olarak da kullanılabilir.

Genç ve çocuk odalarında ise cıvıl cıvıl ürünler hoş olacaktır. Hem çocukların hoşuna gider hem de mekanda renkli ve canlı bir hava yaratır. Bebek odaları için ise daha özellikli ürünler üretilmektedir. Toz tutmayan, organik ürünler, kolay yıkanan ve koyu renkli modeller fonksiyonel olacaktır.

2019 Perde Modelleri Galeri


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*