Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Fuşya Rengi Dekorasyon Fikirleri & Uyumlu Renkler

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Renkler / Fuşya Rengi Dekorasyon Fikirleri & Uyumlu Renkler

Fuşya Rengi Dekorasyon Fikirleri & Uyumlu Renkler

Fuşya rengi dekorasyonda nasıl kullanılmalı, fuşya rengi ile uyumlu renkler neler tüm detaylar için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

tarihinde eklendi

Evinizi daha çekici, canlı ve davetkar gösterecek yeni bir renk arıyor fakat bu konuda kararsız kalıyorsanız fuşya renginden ilham alabilirsiniz. Fuşya rengi enerjik, sıcak ve dekorasyona cazibe kazandıran bir renk tonu. Evdeki feminen etkiyi arttırmak için yazımızın devamında sizler için derlediğimiz birbirinden çarpıcı fuşya rengi dekorasyon fikirleri size ilham verebilir.

Fuşya dekorasyonda geçmişten günümüze kadar popülerliğini hiç kaybetmeyen bir renk tonu. Ülkemizde daha çok  kız çocuk odalarında karşımıza çıkan bu çekici renk tonu, oturma ve yatak odaları içinde mükemmel bir seçim. Peki fuşya rengi dekorasyonda nasıl kullanılmalı, fuşya rengi ile uyumlu renkler neler tüm detaylar için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Fuşya Rengi Dekorasyon Fikirleri & Uyumlu Renkler

Fuşya rengi dekorasyonda her zaman özel renkler arasında yerini aldı. Bu tonun kendine has bir çekiciliği, enerjisi var. Aynı zamanda modası hiç geçemeyecek renkler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Tabi ki bu bu iddialı rengi duvarlarda kullanma konusunda aklınızda soru işareti olaşabilir, fakat sizler için seçtiğimiz fuşya rengi dekorasyon modelleri size bu konuda fikir verecektir.

fuşya rengi dekorasyon fikirleri 2019

fuşya rengi dekorasyon fikirleri 2019

Fuşya rengi, pembe, kırmızı ve beyaz renklerin birleşimi ile ortaya çıkan bir renk. Tabi ki diğer renklerde olduğu gibi fuşya açık ve koyu tonlarda karşınıza çıkabilir. Kısacası, bir mobilyada yada tasarımda görüp beğendiğiniz fuşya tonunu daha sonra bulmak istediğinizde biraz zorlanabilirsiniz. Renk kartelaları arasında onlarca farklı fuşya tonu ile karşılaşabilirsiniz, çünkü ona benzeyen onlarca ara tona sahip bir renk seçeneği bulunuyor.

Fuşya renginin etkileri

Fuşya rengi kullanıldığı mekanda rahatlığı ve enerjiyi yansıtan bir renktir. Doğru renk kombinasyonları ile fuşya rengi ile dekorasyonda zarafeti vurgulamak mümkün. Bu renk tonu özellikle mekan içinde belli odak noktaları oluşturmak için mükemmel bir seçenektir.

Dekorasyonda fuşya ile uyumlu renkler

Fuşya bir çok renk ile uyumludur. Fakat çok basın renkler ile bir araya geldiğinde mekanda karmaşıklık ve baskınlık ortaya çıkabilir. Bu açıdan fazlasıyla dikkat çeken bu rengi dengelemek için yanında beyaz tonlar kullanılabilir. Beyaz haricinde fuşya ile uyumlu renkler arasında gri, siyah, lila, limon sarısı, zümrüt yeşili, altın ve gümüş tonları yer alıyor.

Yaşam alanının dekorasyon tarzına göre fuşya ile uyumlu renkler arasından seçimler yapabilirsiniz. Örneğin klasik bir dekorasyon stilinde fuşya yanına zeytin yeşili, hardal sarısı, siyah, altın ve gümüş renkleri arasından seçimler yapabilirsiniz. Çocuk odaları yada modern stilde dekore edeceğiniz odalarda fuşya yanında yapacağınız seçimlerde biraz daha özgür olabilirsiniz. Özellikle çocuk odaları için fuşya yanına limon sarısı, nane yeşili gibi enerjik renkler çok yakışır ve dinamik bir hava verir .

Fuşya rengi dekorasyon fikirleri

Bu canlı rengi evinizin tüm odalarında kullanabilirsiniz. Tabi ki salon, mutfak gibi sık ziyaret edilen ve kalabalık sohbetlerin edilebildiği ortamlarda bu rengi çok dengeli şekilde kullanmak gerekir. Fuşya rengi enerjik bir renktir, yaşam alanlarında bir süre sonra dikkat dağınıklığına yol açabilir.

Bu anlamda duvar boyası olarak kullanmayı düşünüyorsanız, tüm duvara uygulamak yerine tek bir duvarı odak noktası haline getirmeyi düşünebilirsiniz. Bu şekilde daha riskle fuşyanın çekiciliğini dekorasyona dahil edebilirsiniz.

Yaşam alanlarınıza canlılık katmak için fuşyayı belli noktalarda öne çıkarmak güzel bir fikir olabilir. Mesela salonda fuşya rengi perdeler, yastıklar, yada fuşya renginde modern bir halı mekanın atmosferini bir anda değiştirebilir. Küçük detayları kullanarak aynı etkiyi elde etmenizde bir seçenektir. Masa üstünde fuşya rengi çiçekler, masa örtüleri, yada dekoratif aydınlatmalar tek başlarına mekanda odak noktaları olabilirler fuşya rengi ile.

Mutfak dekorasyonu için ise fuşya rengi mutfak dolapları dolaplar mutfağın enerjisini ve cazibesini inanılmaz şekilde yükseltecektir. Mutfak dolabı dışında fuşya rengi sandalyeler, mutfak masası yada mutfak perdeleri mekanda enerjik aynı zamanda sıcak bir hava yaratacaktır.

Yatak odasında ise bu rengi kullanabileceğiniz bir çok farklı seçenek var. Örneğin tek başına fuşya rengi dresuar tasarımı ile odanın cazibesini arttırabilirsiniz. Yatak başı renk seçimlerinizi fuşya tonlarında, odanın genelinde açık tonlar seçerek zarif ve çekici bir atmosfer yaratabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*