Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Gri ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Önerileri 2019

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Renkler / Gri ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Önerileri 2019

Gri ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Önerileri 2019

İşte eviniz için ilham alabileceğiniz gri ile uyumlu renkler ve gri dekorasyon önerileri.

Dekorasyonda gri ile uyumlu renkler ve rnk kombinasyonları 2019
tarihinde eklendi

Dekorasyonda gri ile uyumlu renkler neler? Gri yanına en çok yakışan renkler ve uyumlu renk kombinasyonları yazımızın devamında sizi bekliyor. İşte eviniz için ilham alabileceğiniz gri ile uyumlu renkler ve gri dekorasyon önerileri.

Bir iç mekanda modern ve sofistike bir tarz yaratmak için kullanılabilecek ilk akla gelen renk  gridir. Soğuk renkler grubunda yer alan gri, nötr renkler dışında bir çok dikkat çekici renk tonuyla mükemmel bir uyum sağlayabilir. Özellikle son yıllarda dekorasyonda trend renkler arasında yer alan gri, doğru renk kombinasyonları ile mekanda ferah ve rahatlatıcı bir stil için harika bir renk seçeneğidir.

Gri ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Önerileri 2019

Dekorasyon dergilerinde son dönemde sıkça karşımıza çıkan nefes kesen gri iç mekanlar bir çok dekorasyon tutkununun ilgisini çekmiş durumda. Gri dekorasyonlar bu kadar popüler olmasına karşın bir çok kişi için hala cesaret isteyen bir karardır. Evet, bir iç mekanda gri tonlarını kullanmak gerçekten riskli bir karar olabilir. Fakat bu riskleri en aza indirmek için griye yakışan renkler ve renk kombinasyonları doğru uygulanırsa ortaya muhteşem bir atmosfer çıkabilir.

Dekorasyonda gri ile uyumlu renkler ve rnk kombinasyonları 2019

Dekorasyonda gri ile uyumlu renkler ve rnk kombinasyonları 2019

Öncelikle evinizin gri renk için uygun olup olmadığını analiz etmelisiniz. Bu noktada evin aldığı doğal ışık miktarına göre uygun bir gri tonu seçebilirsiniz. Aynı zamanda mekanın büyüklüğü ve dekorasyon tarzı yine gri kullanırken göz önünde bulundurmanız gereken diğer noktalardır. Gri renkler daha çok modern, yenilikçi iç mekanlara yakışır.

Gri ile uyumlu renkler ve en çok kullanılan gri kombinasyonları

Gri – Beyaz : Beyaz gri ağırlıklı bir iç mekanı dengelemek ve ferah bir atmosfer yaratmak için tercih edilir. Örneğin gri duvarlara sahip bir iç mekanda beyazı mobilya ve tekstil ürünlerinde öne çıkararak şık aynı zamanda ferah bir atmosfer yaratabilirsiniz. Beyaz mobilyalar, perdeler, halılar ve aksesuarlar gri duvarlar ile mükemmel bir uyum sağlar.

Gri – Siyah : Minimalist bir iç mekan dekorasyonu için siyah gri yanına dahil edilebilecek en şık renkler arasındadır. Bu tarz bir mekanda gri – siyah ve beyaz kombinasyonları modern ve şık bir iç mekan için doğru bir seçimdir.

Gri – Mavi : Griye en çok yakışan renkler arasında yer alan mavi, mekanda dinamik ve çarpıcı bir etki yaratmak için şık bir renk seçimidir. Elektrik mavisi, çivit mavisi gibi dikkat çekici maviler gri bir iç mekanda odak noktası oluşturmak için mükemmel renklerdir. Aynı zamanda bu mavi tonları aksesuarlar ile mekana dahil edilerek ortama hareket katabilirler.

İlginizi Çekebilir!

Gri Koltuklara Uygun Duvar Renkleri ve Öneriler

Gri – Yeşil : Yeşil griye çok yakışan bir renktir ve mekanın daha ferah ve rahatlatıcı olmasında önemli bir rol oynar. Gri duvarların yada gri oturma gruplarının yer alacağı bir mekanda yeşil ve beyaz tonlar mekanda hem modern hemde ferah bir tarz yaratır.

Gri – Kırmızı : Gri bir mekanda canlı odak noktaları yaratmak için kırmızı kullanılabilir. Parlak kırmızılar ortama enerji verir ve grinin soğuk havasını geri plana atabilir. Kırmızı tonları gri bir iç mekanda mümkün olduğu kadar dengeli kullanılmalıdır. Yoğun kırmızı kullanımı mekanda dikkat dağınıklı yaratabilir ve mekanın görsel kalitesini gölgeleyebilir.

Gri – Sarı : Sarı griye yakışan renkler arasında belkide en popüler seçenektir. Başta oturma odası olmak üzere, mutfak, yatak odası, çocuk odası ve banyo dekorasyonu için bu ikilinin muhteşem uyumu tercih edilebilir. Sarı tonlarını aynı zamanda küçük parçalarla mekana dahil edilebilir, aksesuar, tablolar, sehpa yada puf gibi.

Gri – Mor : Mor grinin yanına yakışan diğer bir renktir. Zarif, sofistike bir hava vardır ve kaliteli bir görünüm verir. Gri duvarlara sahip bir mekanda mor detaylarla yada mobilya tasarımları ile öne çıkarılabilir.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*