Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Gri Koltuklara Uygun Duvar Renkleri ve Öneriler

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Mobilya / Gri Koltuklara Uygun Duvar Renkleri ve Öneriler

Gri Koltuklara Uygun Duvar Renkleri ve Öneriler

Gri koltuklara uygun duvar renkleri nelerdir, hareketli bir tarz için hangi duvar renkleri tercih edilmeli

Gri ve mor uyumu salon dekorasyonu
tarihinde eklendi

Salon takımlarında genelde en çok tercih edilen renklerin başında gri ve tonları yer alıyor. Gri koltukların bu kadar ilgi görmelerinin bir çok farklı nedeni var elbette. Bunlardan ilk akla geleni gri koltukların kolay kolay kir göstermemeleri. Diğer yandan gri koltuklar mekana daha doğal bir hava katar ve modern bir görünüme sahiptirler.

Bu tarz bir salon takımını öne çıkarmak ve mekanın görsel estetiğini arttırmak için duvar için doğru renkler seçilmelidir. Bugün yazımızda gri koltuklara uygun duvar renkleri nelerdir, hareketli bir tarz için hangi duvar renkleri tercih edilmelidir gibi başlıklara detaylarıyla yer veriyoruz.

Yazımıza başlarken grinin doğal ve modern bir renk olduğundan bahsettik. Fakat gri soğuk renkler grubunda olmasına karşın mekanda abartılı ve yanlış kullanıldığında ortaya mesafeli ve soğuk bir atmosfer çıkabilir. Bu noktada gri koltuklara yakışan duvar renkleri arasından hem mekanı daha aydınlık ve ferah gösterecek, hemde uzun yıllar şıklığını koruyabilecek bir renk seçilmelidir. İşte gri koltuklara uygun duvar renkleri..

Gri Koltuklara Uygun Duvar Renkleri ve Öneriler

Modern iç mekanlarda karşımıza genelde gri koltuk takımları ile yine grinin farklı bir tonunda duvar rengi tercih edildiğini görüyoruz. Gri doğal bir modern bir renk fakat farklı tonlardaki grileri kullanırken çok dikkat etmek gerek.

Diğer yandan iki farklı gri tonu salonda ek düze bir görünüm yaratabilir, buda salonun daha soğuk ve hareketsiz kalmasına yol açabilir. Bu noktada gri duvar boya rengi konusunda kararsız kalıyorsanız hiç riske girmeden açık renklerde bir seçim yapabilirsiniz.

Beyaz ve açık bej tonları gri koltuklar ile mükemmel uyuma sahip duvar renkleridir. Bu açıdan hiç risk almadan rahatça duvar rengi olarak beyaz tercih edebilirsiniz. Beyaz duvarlar aynı zamanda mekanı daha ferah ve aydınlık gösterecek, gri koltuklarınızı ön plana çıkaracaktır.

Her açıdan daha estetik ve şık bir görünüm için beyaz duvarları tercih edebilirsiniz. Eğer açık renk bir duvar rengi seçmeyi düşünüyorsanız diğer mobilyalar içinde açık tonlarda ahşap mobilyalar ile gri koltuklarınızı tamamlayabilirsiniz.

gri koltuklara uygun duvar renkleri

gri koltuklara uygun duvar renkleri

Bu noktada koltuk takımınızdaki gri tonlarının bir önemi yok, ister çok koyu ister çok açık renkte olsun, beyaz duvarlar her şekilde koltuk takımınızla uyumlu ve şık bir görünüm ortaya çıkaracaktır. Tabi bu noktada salona biraz hareket ve enerji katmak isteyebilirsiniz. Aksesuar seçimleri bu aşamada büyük önem taşıyor.

Gri koltuklara yakışan renkler arasında mekana canlılık katacak turuncu, fuşya, turkuaz, kırmızı, mürdüm, sarı ve yeşil gibi dikkat çekici renk tonlarını kullanabilirsiniz. Bu konuda ilham arıyorsanız bir önceki yazımız gri ile uyumlu renkler ve kombinasyon önerileri konumuzu inceleyebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir!

Gri Koltuklara Yakışan Perde Renkleri ve Öneriler

Gri koltuklara yakışan cesur duvar renkleri

Beyaz duvarları gri koltuklarınızla risk almadan kullanabileceğinizden bahsettik, peki ya cesur ve dikkat çekici renkler kullanmak istiyorsanız? Bu aşamada salona yeni ve iddialı bir rengi dahil edecek kadar cesursanız size önerimiz içinde griye yakışan renk ve desenler yer alan dekoratif duvar kağıtları kullanmanız olacaktır. Örneğin, açık mor yada mürdüm tonlarında bir duvar kağıdı gri koltuklarına çok yakışır ve stil sahibi bir tarz ortaya çıkabilir.

Duvar kağıdı yerine tek renk bir duvar düşünüyorsanız hoş bir ahşap tonları, çikolata tonu, açık doğal yeşil tonları, kiremit yada mercan tonları yada yine açık tonda bir turkuaz gri koltuklara uygun duvar renkleri arasından seçimler yapabilirsiniz. Bu sıraladığımız tüm renkler griye yakışan renklerdir ve duvar rengi dışında aksesuar ve tekstil ürünlerinde de rahatça salona dahil edebileceğiniz renk tonlarıdır.

Gri Koltuklara Uygun Duvar Renkleri

Kısaca toparlayacak olursak beyaz, koyu ve açık bej tonları, açık kahve tonları, kum ve ten rengi, lacivert yada açık mavi tonları, koltuk takımızın rengine göre farklı gri tonları ve duvar kağıtları gri koltuklara yakışan duvar renk seçenekleridir.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*