Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Güçlü ve Çekici : Kırmızı Dekorasyon Fikirleri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyon / Güçlü ve Çekici : Kırmızı Dekorasyon Fikirleri

Güçlü ve Çekici : Kırmızı Dekorasyon Fikirleri

tarihinde eklendi

Yaşam alanlarınızı için güçlü ve çekici bir stil mi arıyorsunuz, o halde yazımızda yer verdiğimiz birbirinden dikkat çekici kırmızı dekorasyon fikirleri size ilham verebilir.. Güçlü, cesur ve iddialı, kırmızıyı tanımlarken bu ifadeleri rahatça kullanabiliriz. Kullanıldığı alan neresi olursa olsun kırmızı her zaman odak noktası olmayı başarabilir ve tüm ilgiyi üzerinde toplayabilir.

Söz konusu ev dekorasyonu olunca kırmızı kullanmak cesaret isteyebilir. Fakat kırmızıyı doğru yerde ve doğru renkler ile kullanırsanız ortaya çıkan görsel sizi kendine hayran bırakabilir.. İşte hayranlık uyandıran güçlü ve dinamik kırmızı dekorasyon fikirleri..

Güçlü ve Çekici : Kırmızı Dekorasyon Fikirleri

Evinize yeni bir renk yada ufak dokunuşlarla hareket katmak istiyorsanız kırmızının çekiciliğinden ve cazibesinden kesinlikle yararlanmalısınız. Üstelik dekorasyon tarzınız ne olursa olsun, ister klasik ister modern kırmızı kullanarak daha güçlü bir stil oluşturabilirsiniz.

Kırmızı en canlı ve parlak tonları ile genellikle modern iç dekorasyon stillerinde karşımıza çıkar. Mekanın ihtiyaç duyduğu enerjiyi ve heyecanı tek başına karşılayabilecek bir güce sahiptir. Fakat kırmızı sadece modern dekorasyonda kullanılacak diye bir kural yok tabi ki..

kırmızı ev dekorasyon fikirleri 2018 2019

kırmızı ev dekorasyon fikirleri 2018 2019

Klasik tarzlarda belli oranda kırmızı kullanarak mekan daha zengin ve iddialı bir stile sahip olabilir. Burada önemli nokta, kırmızıyı nerede ve hangi rengin yanında kullandığınızdır..

Kırmızı kullanarak istediğiniz etkiyi mekana yansıtabilirsiniz, çünkü bu renk bir çok farklı etkiyi ortaya çıkarabilen bir renktir. Yerine göre dinamik, yerine göre dramatik yada romantik.. Dekorasyon tarzına göre kırmızıyı öne çıkarmanın ve uyumlu renkler ile birlikte kullanmanın bir çok farklı yolu vardır. Tabi bu dikkat çekici rengi dengeli şekilde kullanmak ve abartmamak gerekiyor. Aksi halde yoğun kırmızılar mekanda baskın bir hava yaratabilir ve dikkat dağınıklığına yol açabilir.

Dekorasyonda kırmızı odak noktaları belirlemek için kullanabilirsiniz. Bu şekilde en az riskle kırmızının cazibesinden fazlasıyla yararlanmanızı sağlayacaktır. Mekanda yapacağınız küçük kırmızı dokunuşlar şaşırtıcı derecede farklılıklar yaratabilir.

Unutmamanız gereken diğer bir nokta ise dekorasyon tarzınıza uygun doğru kırmızı tonu seçmektir. Kırmızı bir çok farklı tonu olan bir renk, dolayısı ile parlak, canlı tonlar kadar koyu tonları da mevcut. Mekan içindeki büyük parçaları, duvar ve zemin rengini göz önünde bulundurarak doğru kırmızı tonunu rahatça bulabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*