Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

İlham Kaynağı 25 Modern İskandinav Mutfak Modelleri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Stiller / İlham Kaynağı 25 Modern İskandinav Mutfak Modelleri

İlham Kaynağı 25 Modern İskandinav Mutfak Modelleri

Galerimizde size ilham vereceğini düşündüğümüz 25 modern İskandinav mutfak modelleri ve mutfağınız için uygulayabileceğiniz dekorasyon fikirleri derledik.

tarihinde eklendi

Estetik görünümlü, ferah ve olabildiğine yalın tarzıyla dikkat çeken bir mutfak hayaliniz varsa İskandinav tarzı mutfaklar biran önce tanışmalısınız. İskandinav mutfakların ortak noktaları abartıdan uzak, kullanışlı ve modern bir görünüme sahip olmalıdır. Üstelik çok büyük paralar harcamadan sahip olabileceğiniz bir mutfak stilidir. Galerimizde size ilham vereceğini düşündüğümüz 25 modern İskandinav mutfak modelleri ve mutfağınız için uygulayabileceğiniz dekorasyon fikirleri derledik.

Yalın bir güzelliğe sahip olan İskandinav mutfaklar sade doğallığı yansıtmaları ile bilinir. İskandinav stili doğal dokuları, iç açıcı ferah renkleri ile göz yormayan, dinlendirici bir etkiye sahiptir. Mutfaktaki bu doğal dokular bu alanın daha davetkar ve sıcak bir tarza sahip olmasında en büyük etkenlerdir. Modern ve minimalist tarz mutfaklardan hoşlanıyorsanız seçtiğimiz ilham kaynağı 25 modern İskandinav mutfak modelleri yazımızın devamında sizleri bekliyor.

İlham Kaynağı 25 Modern İskandinav Mutfak Modelleri

İskandinav tarzı modern şehir hayatına uyum sağlayan, renkleri ve dokularıyla mekanda ferahlık hissini yansıtan estetik bir iç mekan tarzıdır. Abartıdan uzak, yalınlığı estetik çizgilerle birleştiren ve en önemlisi işlevselliğin ön plana çıktığı tarzın aynı zamanda doğal ve sıcak bir havası da var. İskandinav mutfak modelleri genel olarak bakıldığında ahşabın öne çıktığı, açık ve ferah renklerin yoğun olarak kullanıldığı ve en önemlisi son derece kullanışlı ve modern mutfak tipidir.

İskandinav tarzı modern mutfak dekorasyonu

İskandinav tarzı modern mutfak dekorasyonu

Ferahlığın ve yalınlığın öne çıktığı bu tarzda dolayısı ile mekana hakim olan renk beyazdır. Beyaz duvarlar, mutfak dolapları, mobilyalar, kısacası mutfakta öne çıkan parçaların beyaz ve tonlarına sahip olabilir. Tarzın ferah ve estetik yönünü ortaya çıkaran en büyük etken beyaz kullanımıdır. Beyaz ağırlıklı bir mutfakta doğal ışık mekanda üst seviyede yansır, buda mutfağın ferahlığını ve dinlendirici etkisini arttırır.

İskandinav tarzı mutfakların öne çıkan özellikleri arasında yumuşak ahşap tonları yer alır. Ahşap tonları beyaz ile birlikte daha estetik, daha doğal bir a

tmosferi beraberinde getirir. Ahşap mobilyalar, doğal ahşap malzemeler İskandinav mutfakların olmazsa olmaz malzemeleridir. Ahşap malzemeler aynı zamanda mutfağın daha sıcak ve samimi bir havaya bürünmesinde büyük rol oynar. Aynı zamanda eşya kalabalığından uzak, daha yalın eve temiz çizgilere sahip olmalıdır.

İskandinav mutfaklar için renk kombinasyonları

İskandinav mutfaklarda beyazın hüküm sürdüğünden bahsettik, fakat bu mutfakta sadece beyazın yer alacağı anlamına gelmiyor. Örneğin istediğiniz koyulukta ahşap zeminleri tercih edebilirsiniz. Fakat beyaz ahşap zeminler hem tarzı destekler hemde mutfağın daha ferah ve geniş görünmesinde etkilidir. Duvar rengi olarak sadece beyaz kullanmak zorunda değilsiniz, örneğin mavi kullanmak istiyorsanız mavinin yumuşak pastel tonlarını tercih edebilirsiniz.

Tarzın bütünlüğünü ve estetiğini gölgede bırakmayacak renkler dahil edebilirsiniz mutfağa, örneğin siyah gibi. Siyah tonlar mutfak eşyalarında yada tekstil ürünlerinde öne çıkarılabilir.

Hatta zik zak desenleri ve çizgileri halı, ve duvar dekorlarında öne çıkarabilmeniz mümkün. Beyaz eşyalarda metalik seçimler İskandinav mutfak modelleri için kullanışlı olabilir. Galerimizde seçtiğimiz birbirinden şık ve modern İskandinav mutfak modelleri size bu tarzı evinizde uygulamak için ilham verebilirler.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*