Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

İlham Veren 2018 Yatak Odası Trendleri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Yatak Odası / İlham Veren 2018 Yatak Odası Trendleri

İlham Veren 2018 Yatak Odası Trendleri

tarihinde eklendi

İlham Veren 2018 Yatak Odası Trendleri

2018 yatak odası trendleri hakkında bilmeniz gerekenler: Seçilen mobilyalar sabit bir şekil veya boyutta kalmak yerine 2018 yılında, sizin ve evinize uyum sağlayabilecek şekilde ayarlanmıştır,

Yatak odası, dinlenmek ve rahatlamak için en özel odamız,  ve günün sonunda bizi derin bir uyumaya gönderen alandır . İç mimarlar bu yılın odağı , yatak odasındaki işlevsellik üzerinde olacak  diyor. Peki siz bu özel alanı tam olarak nasıl kullanıyorsunuz?

2018 Yatak Odası Trendleri

Yatak odasının günümüzde oldukça hareketli bir merkez olduğu ortaya çıkıyor , artık daha fazla zaman harcıyoruz ve içinde daha fazla faaliyet yapıyoruz. Çünkü burası bizim cennetimiz gibi; sakin bir yer ve bazılarımız için, biraz huzur ve sessizlik alabileceğimiz tek oda.

Hızlı tempolu hayatımızın ortasında, yatak odalarımız en kutsal kapalı kalma alanlarından biridir, ancak çoğu kez göz ardı edilir ve iyi bir gece uykusuna elverişli değildir.  2018’de yatak odaları daha iyi dinlenmeye ve vücudumuzu yeniden şarj etmeye yardımcı olmak için yeni düzenlemeler ile geliyor.

Ama yatak odamızı nasıl şekillendirdiğimiz ve süslediğimiz de önemlidir.  Estetik açısından da güzel bir yatak odası olmalı.  Dinlendirici sade bir dekor ve yaşandığımızı açıklayan  özel olarak üretilmiş mobilyalar ile düzenlenmelidir.

Yatak odası dekorasyonundan yaşam tarzı etkilerine kadar, 2018 için en büyük yatak odası trendlerine bir göz atın.

yatak odası trendleri 2018 2019

yatak odası trendleri 2018 2019

Bir etkinlik merkezi

2018 yatak odası trendleri listesine göre, yatak odasının evinizin diğer alanlarından daha rahat bir şekilde dinlenebileceğiniz alan olmalıdır. Bizim için yatak odası her zaman rahatlatıcı bir sığınak ve koşuşturmadan kaçmak için bir geri çekilme olmuştur, bu yüzden artık bir etkinlik merkezi haline gelmesi de şaşırtıcı değildir. Araştırma, okuma , televizyon ya da film izleme, telefonla konuşma,  ve müzik dinleme  yetişkinlerin yatak odasında yapabilecekleri en iyi sosyal aktivitelerdir.

Yatak odasında sağlık

Ev için sağlık, sadece satın aldığımız şeylere değil, daha mutlu ve daha dikkat çekici bir mekan nasıl yapılacağına odaklanan göze çarpan bir trend olarak ortaya çıkıyor.  Rahatlama ve yeniden enerji dolmaya teşvik eden yatıştırıcı bir yatak odası için, leylak ve grinin yatıştırıcı tonlarında süsleyin, dokunsal kumaşlar için dolgun ve lavanta gibi uykuyu teşvik eden kokular kullanın. Bağlantıyı kesmek ve tekrar enerjilenmek için, kalabalığı minimumda tutun ve gün için 10-15 dakika meditasyon yapın.

Dokular ve malzemeler

Modern temiz hatlarla muhafazakar tasarım  yatak odası mobilya üretimini destekliyor. Son derece dokunsal,  kulplar derinlik ve karakter için düşünülmüştür, tam boy aynalar ve aydınlatma gibi entegre aksesuarlar katma değer ve pratiklik için dolap önünde kullanılıyor. Doku, derinlik ve karakteri çağrıştırarak, Gri Meşe ve Sarı ahşapların kombinasyonları kullanılıyor.

Daha geleneksel bir yatak odası tasarımı açısından, bu tarz bir dekor, modern evde bile, zamansız bir his yaratmak için kullanılan görsel olarak sessiz, boyalı ahşap efekti olan mobilyalar ve temiz hatlarla “daha az daha fazla” bir yaklaşım benimsiyor. Artık dekoratif  perdelere ve kornişlere bakmayın, bunun yerine daha fazla geçiş şekli, sade renk ve tasarım tercih edin.

Kişiselleştirme

2018 Yatak odası dekorasyon trendlerinde, odanın daha fazla bireysellik ile tasarlanması için istekler var. Bu düşünceyle, yatak odası evdeki en  güzel alan olmalı.  Yatak odası bitişlerini karıştırıp eşleştirerek benzersiz bir görünüm elde edebilirsiniz. Bunda da seçtiğini doku çeşitliliği büyük bir rol oynuyor.

Gömme mobilya ve depolama

Kullanılan mobilyaların özel yapım nitelikleri sayesinde önemli ölçüde daha fazla depolama alanı yaratacağını söyleyebiliriz. Uygulamaya bağlı olarak üç kata kadar daha fazla alan yaratarak,  kullanılan  mobilyalar 2018 yılında sabit bir şekil  veya boyutta kalmak yerine, evinize sığabilecek büyüklükte olacak şekilde ayarlanmıştır. 2018 yatak odası trendleri mobilya seçimlerinize de yön veriyor.

Yatak odası lüks ile buluşuyor

Kullanılmadığı zaman kaybolan çekmeceler, ince çizgi bağlantı çekmece çözümleri, deri iç kısımlar ve keçe astarı gibi pratik ve hoş özellikler 2018 yatak odası trendleri arasında ön dikkat çeken mobilya detaylarıdır.   diyor  Biçim ve işlev yoluyla ek bir lüks hissi yaratmak, en fazla gelişmeyi göreceğimiz yerdir. Basit dokunmatik kontrol merkezi ve entegre aydınlatma sistemleri, kemer, ayakkabı, mücevherat ve entegre medya cihazları için güç noktaları özel olarak üretilmiş aksesuar alanı, bu yıl yatak odası dekorasyonu için tüm önemli hususlardır.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*