Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

İskandinav Tarzı Yatak Odası Dekorasyon Rehberi

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Stiller / İskandinav Tarzı Yatak Odası Dekorasyon Rehberi

İskandinav Tarzı Yatak Odası Dekorasyon Rehberi

Yatak odanız için ilham alabileceğiniz ve size çeşitli fikirler verecek İskandinav tarzı yatak odası dekorasyon rehberi

tarihinde eklendi

Olabildiğine ferah, estetik görünümlü sıcak ve kullanışlı bir yatak odası kulağa nasıl geliyor? Eğer hayalinizdeki yatak odasının tanımı bu ise biran önce İskandinav tarzı ile tanışmanızın zamanı geldi demektir. Yatak odası stilleri içinde belki de en çok beğeni kitlesine sahip olan İskandinav stilleri, sadeliğin şıklıkla harmanlanması, modern detayların sıcak dokularla birleşiminden ortaya çıkan aydınlık, ferah ve kullanışlıdır. Bugün Yatak odanız için ilham alabileceğiniz ve size çeşitli fikirler verecek İskandinav tarzı yatak odası dekorasyon rehberi derledik.

İskandinav tarzının karşı konulamaz bir cazibesinin olduğu tartışılmaz bir gerçek. Modern detayların, sıcak dokularla birleşiminden ortaya çıkan ferah ve aydınlık bir stil. Kalabalıktan uzak, kaliteli aynı zamanda son derece kullanışlı bir tarz. Sizde yatak odanızda bu tarzın gücünden ve kalitesinden yararlanmak için hazırladığımız İskandinav tarzı yatak odası dekorasyon rehberine göz atabilirsiniz.

İskandinav Tarzı Yatak Odası Dekorasyon Rehberi

Dekorasyonda sadelikten ve doğallıktan hoşlananlar için İskandinav tarzı vazgeçilmez bir iç mekan stilidir. Tarzın öne çıkan belirgin özellikleri arasında düz mobilyalar, dinlendirici ve ferah etkiye sahip açık ve yumuşak renk tonları ve ahşap detaylardır. Bu dengeye eşlik eden modern parlak metal unsurlar ve mekanın cazibesini ve kalitesini arttıran diğer detaylar arasında yer alıyor. Her şeyden önce İskandinav tarzı mekanlar ferahlığı ve sade bir şıklığı yansıtır.

İskandinav tarzı yatak odası

İskandinav yatak odası dekorasyon önerileri 2019

İskandinav tarzının bu ferah ve şık etkisi yatak odası için mükemmel bir stil seçimidir. Ahşabın doğal dokusu, açık renklerin karşı konulmaz ferahlığı ile yatak odanızı içinden çıkmak istemeyeceğiniz özel bir alana dönüştürebilirsiniz.  Peki İskandinav tarzı yatak odası dekorasyonu için nereden başlamalı ve nelere dikkat edilmeli? Bu konuda sizin için bir yol haritası hazırladık, işte detaylar.

Ahşabın sıcaklığını hissedin

İskandinav tarzının sıcaklığını ve estetiğini vurgulayan en önemli malzeme ahşaptır. Bu noktada odanızda ahşabın sıcaklığını yansıtabilmeniz çok önemli. Bu noktada sadece ahşap zeminle sınırlı kalmayın, ahşap yatak, komodin, sehpa ve dekoratif yatak başlıkları ile odaya karakter katabilirsiniz. Bu tarzın bir diğer özelliği ise aydınlık ve ferah olması, ahşap ve zemin seçeneklerinde açık renkleri korkmadan kullanabilirsiniz. Eskitme beyaz ahşap mobilyalar ve beyaz zemin odanıza ferah bir hava katacaktır.

Mobilya seçimlerinizde “sadeliği” öne çıkarın

Fazla detaylı, abartılı mobilyalar yerine düz hatlara sahip sade mobilya seçimleri yapabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta ihtiyaca yönelik, basit tasarımlar seçmektir. Oda içinde gereksiz kalabalık yaratacak ve yer kaplayan tasarımlara yer vermeyin. Amaç mekanda ferahlık hissini vurgulamak ise kabalık bir görünümden mutlaka kaçınmalısınız. Mobilya seçimlerinizde eskitme ahşaplar kullanmak zorunda değilsiniz, modern çizgilere sahip düz tasarımlara yoğunlaşın. Ahşap tonları yada açık renk seçimi yapmak tamamen zevkinize bağlıdır.

Metalik renkler ile odanıza modern bir hava katın

İskandinav tarzı yatak odası dekorasyon örneklerinde metalik renklerin özellikle modern aksesuarlar ile mekana ışıltı kattıklarını rahatça görebilirsiniz. Bu noktada gümüş yada bakır aksamlar aydınlatma elemanları yada aksesuarlarla öne çıkarılabilir.

Yatağınızın yanında modern tasarım parlak bir aydınlatma, modern tavan sarkıtları, metalik renkli bir sandalye ahşap dokular ile mükemmel bir kontrast oluşturabilir. Metalik renkler oda içinde dikkatli, abartıya kaçmadan ve dengeli şekilde kullanılmalıdır.

Şık tekstil ürünleri ile bütünlüğü sağlayın

İskandinav tarzı yatak odalarında daha çok doğal dokulu kumaşlar öne çıkar. Örneğin keten ve pamuklu kumaşlar tercih edebilirsiniz. Halı, perde, yastık, koltuk örtüsü gibi önemli parçalar ile odanın ihtiyaç duyduğu sıcak ve estetik atmosferi sağlayabilirsiniz.

Çok fazla desen kullanımından uzak durup, zik zak yada çizgi gibi desenleri halı ve yastık gibi dikkat çeken detaylarda öne çıkarabilirsiniz. Halı seçiminde tek renk kullanmak zorunda değilsiniz, siyah beyaz çizgili halılar yatak odasına modern bir hava katar.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*