Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Kırmızı Halılar ile Etkileyici Dekorasyon Örnekleri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Renkler / Kırmızı Halılar ile Etkileyici Dekorasyon Örnekleri

Kırmızı Halılar ile Etkileyici Dekorasyon Örnekleri

Dekorasyonda kırmızı kullanımı ile ilgili detayları incelerken, galerimizde eviniz için ilham alabileceğiniz kırmızı halılar ile etkileyici dekorasyon örnekleri bulabilirsiniz.

tarihinde eklendi

Yaşam alanlarınız için enerjisi yüksek ve dikkat çekici renkleri kullanmayı seviyorsanız kırmızıyı dekorasyona dahil etmeyi düşünebilirsiniz. Kırmızı halılar bu noktada hayalinizde canlandırdığınız cazibeli mekana sizi bir adım daha yaklaştırabilir. Yazımızda dekorasyonda kırmızı kullanımı ile ilgili detayları incelerken, galerimizde eviniz için ilham alabileceğiniz kırmızı halılar ile etkileyici dekorasyon örnekleri bulabilirsiniz.

Dekorasyona kırmızı kullanım şekline ve tonuna göre bir iç mekanda enerjik bir atmosfer yaratabileceği gibi dramatik, baskın bir temayı’da beraberinde getirebilir. Bu anlamda dekorasyonda kırmızı kullanırken, iç mekanın dekorasyon stiline uygun ve mevcut renk paletini tamamlayıcı bir kırmızı tonu seçmelisiniz.

Kırmızı Halılar ile Etkileyici Dekorasyon Örnekleri

Kırmızı baskın ve güçlü karakteri ile öne çıkan bir renk. Bu anlamda iç mekanlarda kırmızı dengeli  kullanılması gereken bir renk. Aşırı kırmızı kullanımı mekanda psikolojik olarak endişe verici ve dikkat dağıtıcı bir atmosfer yaratabilir. Bu noktada mekanda kırmızı ile odak noktası yaratmak daha doğru bir yol haritası olabilir.

Örneğin iç mekana hareket ve enerji kazandırmak için kırmızı halılar kullanılabilir. Kırmızı bir halı kullanmak cesaret gerektiren bir karar gibi görünse de doğru renkler ile etkileyici bir stili garanti eder. Özellikle açık renklerin hüküm sürdüğü bir iç mekanda kırmızı bir halı mekanın ihtiyaç duyduğu enerjiyi ve cazibeyi tek başına rahatça sağlayabilir.

Kırmızı halılar ile dekorasyon örnekleri 2019

Kırmızı halılar ile dekorasyon örnekleri 2019

Tabi ki kırmızı halıya uyumlu renkler sadece açık tonlardan ibaret değil. Siyah, gri, mavi, yeşil, sarı gibi bir çok renk mekanda enerjik ve dengeli bir görünüm yaratabilir. Aynı zamanda bu renklerin pastel tonları da kırmızı ile muhteşem bir uyuma sahiptir.

Ancak kırmızı halılar ile dekorasyon yaparken bu baskın rengin enerjisi zamanla psikolojik açıdan yorabilir. Bu açıdan mekandaki duvar, zemin ve mobilya renklerini baz alarak en uygun kırmızı tonunu seçmeli ve kırmızı kullanımı konusunda tutumlu olmak gerekir. Örneğin pastel renklere sahip, içinde kırmızı detaylar içeren dekoratif bir halı her açıdan dekorasyona uyum sağlayabilir. Eğer canlı bir kırmızı içeren halı modeli kullanılacak ise mekanda, siyah,beyaz, gri gibi renkleri öne çıkarılabilir.

Kırmızı halılar ile dekorasyon önerileri

Gri koltuklara yakışan halı renkleri arasında yer alan kırmızı mekanın gereken enerjisini rahatça sağlayabilir. Aynı şekilde beyaz yada krem rengi oturma grupları ile kırmızı halı modelleri son derece dinamik ve çekici bir atmosfer yaratacaktır. Kırmızının mekanda yaratacağı etkiyi mekanın duvar, zemin ve mobilya renkleri belirleyecektir.

Kırmızı halılar ile dekorasyon örnekleri arasında pastel yeşil tonları sıklıkla öne çıkar. Yeşil, kırmızıyı tamamlayan şık bir renktir ve özellikle pastel yeşil duvarlar ile kırmızı halılar son derece uyumlu bir görünüm açığa çıkarır. Bu tarz bir iç mekanda siyah detaylar kullanarak daha zengin bir stil ortaya çıkabilir.

İlginizi Çekebilir!

Dekorasyonda Kırmızı Kullanımı ve İpuçları

Kırmızı halılar hem modern hemde klasik dekorasyonlar için tercih edilebilir. Klasik bir dekorasyon tarzı için geleneksel desenli kırmızı halı ve kilimler mekanda şık ve sıcak bir atmosfer yaratır. Aynı zamanda koyu renk ahşaplarla kırmızı halılar klasikten vazgeçmeyenler için mükemmel bir seçim olacaktır.

Modern iç mekanlarda ise açık renk ahşap mobilyalar, altın, gümüş yada pirinç detaylara sahip şık parçalarla kırmızı halı modelleri dengeli ve şık bir hava yaratır. Modern tasarım cam sehpalar, dekoratif sandalyeler kırmızı halıyı mekanın odak noktası haline getirebilir.

Galerimizde bu konuda size ilham vereceğini düşündüğümüz birbirinden farklı tarzlara sahip kırmızı halı dekorasyon örnekleri derledik. Kırmızı halılar ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruları ve varsa önerilerinizi konu altından bizimle paylaşabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*