Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Kış Bahçesi Fikirleri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Bahçe ve Balkon / Kış Bahçesi Fikirleri

Kış Bahçesi Fikirleri

tarihinde eklendi

Sonbaharın yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde kış bahçesi fikirleri araştırılmaya başlandı. Bizlerde işinize yarayacak fikirleri bir araya getirmeye çalışalım istedik.

Kışın soğuk günlerinde eve kapanmak, kendinize doğadan soyutlamak istemiyorsanız kışa özel bir mekan yaratabilirsiniz. Bahçe keyfinin kış mevsiminde de devam etmesi için bahçenizin bir bölümünü bu işe ayırabilirsiniz.

Bahçenin bir kısmını camlı sistemle kapatmak en popüler kış bahçesi fikirleri arasında yer almaktadır. Bu sistemler açılıp kapanan özellikle fonksiyonel ve kullanışlıdır. Kapalı mekanı çiçek bakımı ve oturma alanı olarak değerlendirebilirsiniz. Bunun yanında kapalı alan sera etkisi oluşturacağından organik kış sebzelerinin üretimine de imkan tanıyacaktır.

Kış bahçeleri için en uygun alan ise bahçenin arka bölümüdür. Çünkü arka bahçeler genel olarak atıl durumda bekleyen pekte değerlendirilmeyen kısımdır. İşte bu bölüm kışın doğa ile aranızda bir köprü olacak sıcak, samimi ve sevimli bir bahçeye rahatlıkla dönüşebilir.

Kış bahçesi yapmak istiyorsanız ve bu iş kısıtlı bir bütçeniz varsa hazır satılan bahçeleri değerlendirmenizi önerebiliriz. Hazır bahçeler genel olarak alüminyum iskelet ve saydam camdan üretilmiştir. Fiyatları ise büyüklüğüne göre farklılık göstermektedir.

Bahçeli bir eve sahip değilseniz kış bahçesi için balkonlarda kullanılabilir. Hele birde güneye bakan bir balkonunuz varsa harika! İlerleyen günlerde balkona özel hazırlanan fikirleri de bir araya getirmeye çalışacağız. Bizi takip etmeye devam edin!


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*