Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Alışveriş / Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

tarihinde eklendi

Koltuk takımı almaya karar verenlerdenseniz yazımızı okumadan alışveriş yapmayın! İşte doğru koltuk takımı almanın ipuçları…

Koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu ayrıntılar kişilerin zevklerine, renklerine ve yaşam tarzlarına göre farklılık gösterebilir. Fakat koltuk alırken size vereceğimiz tavsiyeler gerçekten işinize çok yarayacaktır.

Yaşam Tarzınızı İnceleyin

Yaşam tarzı kişilerin ev dekorasyonları için önemli bir detaydır. Evli ve çocuklu aileler dekorasyon işlerini buna göre yapmalıdır. Bu durumda koltukların kolay temizlenebilmesi gerekmektedir. Çocuklu aileler leke tutmayan kaplamaları seçebilir. Desenli kaplamalar ise diğer bir seçenektir. Desenli kumaşlar lekeyi çok daha güzel kamufle etmektedir.

Çocuklu aileler koltuk takımı alırken çok yastıklı modellerden uzak durmalıdır. Yastıklar çocuklar için oyun malzemesi olacaktır. Buda odanın sürekli dağınık görünmesine kapı aralayacaktır.

Koltuk Sayısı

Takımınızı alırken 3+3+1, 3+2+1 gibi düzenleyebilirsiniz. Bu durumda odanın büyüklüğüne göre en uygun sayıyı sizler belirlersiniz. alışverişinizi büyük bir oda için yapacaksanız 3+3+1 (2) kombini uygundur. Odanız küçükse 3+1 (2) doğru bir seçim olabilir.

Yataklı Koltuklar

Koltuk alışverişinizde dikkat etmeniz gereken diğer bir detay koltuğun yatak olabilme özelliği taşıması olmalıdır. Yatılı misafiriniz çok sık oluyorsa yataklı koltuklar eviniz için idealdir. Yataklı koltukların bir artısı da depolama alanı olarak kullanılabilmesidir. Sandık içine konacak eşyalarınız çoksa yatak olma fonksiyonuna sahip takımlar sizin için mükemmeldir.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*