Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Komple Ev Tadilatı Yaparken Sizi Bekleyenler

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyon / Komple Ev Tadilatı Yaparken Sizi Bekleyenler

Komple Ev Tadilatı Yaparken Sizi Bekleyenler

tarihinde eklendi

Komple ev tadilatı yapmak gözünüzü mü korkutuyor? Haksız da sayılmazsınız aslında! İşte tadilata başlamadan işinize yarayacak bilgiler…

Komple ev tadilatı yaptırmak o evin içinde yaşarken gerçekten çok zordur. Bu nedenle sizlere tavsiyemiz öncelikle tüm eşyalarınızı bir odaya yerleştirmeniz olacaktır. Bunu yapma imkanınız yoksa oda içindekileri bir bölüme toplamanızı ve üzerlerini örtmenizi öneririz. Hem tadilat hem de o evde yaşamak sinirlerinizi gerebilir. Bunu yaşamak istemiyorsanız birkaç aylığına eşyalı bir ev kiralamak en mantıklı girişimdir. Hele bir de küçük çocuğunuz varsa tadilat bitmeden evde yaşamamalısınız. Diğer bir seçenek ise yakın eş, dost veya akrabalarda konaklamaktır. Fakat bir başkasının evinde geçici süreyle de olsa yaşamak pek konforlu olmayacaktır.

Komple ev tadilatı yaptıracaksanız banyo, tuvalet ve mutfakta kırılma işi yapılması kaçınılmazdır. Bu mekanlardaki işler bitmeden kullanıma açılması söz konusu olmayacağından evde yaşayanları zor günler beklemektedir. Günlük yaşamın parçaları olan duş, yemek yemek ve dinlenmek böyle bir ev içerisinde mümkün olmayacaktır.

Tadilat işine başlamadan yüklenici firmayla detaylı bir sözleşme yapmak da önemlidir. Firmalar genelde işi en düşük maliyetle en kısa sürede yapma eğilimi göstermektedir. Eğer eksik işinizin kalmasını istemiyorsanız talep ettiğiniz tüm düzenlemeleri açık ve net olarak sözleşmeye dahil ediniz. Bu sözleşme olası bir eksik iş durumunda hukuki süreçte sizin tek dayanağınız olacaktır.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*