Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Küçük Dokunuşlarla Mutfak Yenileme İpuçları

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Mutfak / Küçük Dokunuşlarla Mutfak Yenileme İpuçları

Küçük Dokunuşlarla Mutfak Yenileme İpuçları

İşte küçük dokunuşlarla mutfağınızda büyük farklılıklar yaratabileceğiniz şık mutfak yenileme ipuçları.

tarihinde eklendi

Mutfağınızda bir takım değişiklikler yaparak yeni ve şık bir stil yaratmak isteyebilirsiniz. Bu iş için büyük paralar harcamadan, küçük dokunuşlarla yapabilmeniz için yazımızdaki mutfak yenileme ipuçları size bu konuda ilham verebilir.

Mutfağı yenilemek oldukça masraflı aynı zamanda zahmetli bir iştir. Bu büyük yükün altına girmeden ve büyük parlar harcamadan belli oranda mutfağınızı yenileyebilirsiniz. Peki nereden başlamalı, neler yapmalı? İşte küçük dokunuşlarla mutfağınızda büyük farklılıklar yaratabileceğiniz şık mutfak yenileme ipuçları.

Küçük Dokunuşlarla Mutfak Yenileme İpuçları

Mutfağınız eski ve yıpranmış görünümü canınızı sıkmaya başladıysa artık bir kaç değişiklik yapmanın zamanı gelmiş demektir. Bu aşamada büyük paralar harcamadan mutfağın görünümünü etkileyecek küçük düzenlemeler yaparak işe başlayabilirsiniz. Mutfakta hesaplı şekilde yapacağınız bu küçük dokunuşlar ile daha yeni daha çekici bir mutfak stili ortaya çıkabilir.

Duvar rengini değiştirerek işe başlayın

Mutfağın eski ve yıpranmış görünümünde duvarlarında büyük payı var, işe duvar rengini değiştirmek ile başlayabilirsiniz. Aklınıza tüm mutfak duvarlarını yenilemek gelmesin hemen, sadece açıkta kalan boş duvarları yenilemekten bahsediyoruz. Tek bir duvarın bile rengini değiştirseniz mutfakta farklılık yaratabilirsiniz. Bu seçenek özellikle küçük mutfaklar için etkilidir, açık renk duvar boyaları kullanarak mutfağınızı daha ferah gösterebilirsiniz.

Mutfak yenileme ipuçları 2019

Mutfak yenileme ipuçları 2019

Diğer bir seçenek ise tek bir duvara uygulayacağınız zarif bir duvar kağıdı uygulamasıdır. Bu işlem hem hesaplıdır, hemde mutfak yenileme konusunda oldukça etkilidir. Mutfağınızın tarzına ve rengine uygun desenlerde şık bir duvar kağıdı ile mutfağınıza kolayca enerji ve hareket kazandırabilirsiniz.

Dolap kapaklarını yenilemeyi düşünün

Mutfak dolapları için yapılacak her yeni uygulama mutfağın genel görünümünü büyük ölçüde değiştirecektir. Yeni dolaplar satın almanın maliyeti yüksek olacağından dolap kapaklarını yenilemek daha kolay ve daha hesaplı bir adımdır. Mutfak dolaplarını yenilemek için bir kaç farklı seçenek arasından seçim yapabilirsiniz.

Dolap kapaklarını boyayabilirsiniz : Eğer eliniz bu işlere yatkınsa istediğiniz renklerde dolap kapaklarını boyayarak mutfağa yeni ve canlı bir hava katabilirsiniz. Yada bir profesyonelden bu konuda ücretli yardım alabilirsiniz.

Dolap kapaklarına cam taktırabilirsiniz: Mutfak dolaplarınızı yenilemek istiyorsanız basit ve etkili bir çözüm cam kapaklardır. Bir profesyonel ile görüşüp mevcut mutfak kapaklarına cam takılabilirsiniz. Düşük bir maliyetle mutfak dolaplarınızı yenilemek istiyorsanız bu seçeneği düşünebilirsiniz.

Yapışkanlı folyolar ile dolaplarınızı yenileyin : Mutfağınızda yeni bir görünüm yaratmak istiyorsanız en basit ve etkili çözümlerden biri yapışkanlı folyo kullanmaktır. Eskimiş ve yıpranmış mutfak dolapları için geçici hesaplı bir seçenektir. Dilediğiniz renklerde ve desenlerde yapışkanlı folyoları mutfak kapaklarına uygulayarak mutfağınızda daha enerjik, canlı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Farklılık katacak dolap ve çekmece kulpları deneyin

Mutfaktaki küçük detaylar büyük farklılıklar yaratabilir. Örneğin dolap ve çekmece kulpları daha şık ve stil sahibi bir mutfak görünümü için önemli role sahiptir. Mutfağınızda oluşturma istediğiniz yeni tarza uygun dekoratif dolap ve çekmece kulpları bir çok ev dekorasyon sitesinde çok uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Bu modeller arasından altın, bronz, camlı yada taş detaylı tasarımlar mutfağınıza şık bir hava katabilir.

Stil sahibi bir mutfak aydınlatması seçin

Küçük adımlarla mutfak yenileme ipuçları arasında dekoratif aydınlatma seçimleri bir hayli önemli. Mutfağınıza dahil edeceğiniz stil sahibi bir aydınlatma tasarımı büyük farklılıklar yaratabilir. Bu aşamada mutfağınıza uygun estetik ve şık seçimler yapmaya dikkat etmelisiniz. Örneğin dekoratif sarkıtlar mutfak dekorasyonuna farklı bir hava katabilir.

Mutfak duvarlarını hareketlendirmeyi düşünün

Mutfak duvarları için şık dekoratif süsler kullanarak mutfağınıza hareket katabilirsiniz. Zevkinize ve tarzınıza uygun dekoratif saatler, tablolar ile mutfak duvarlarınızı öne çıkarabilirsiniz. Ayrıca mutfağın tarzına uygun dekoratif raflar kullanabilirsiniz, böylece mutfağınızda yeni depolama alanları açmış olursunuz. Mutfağınız bu küçük değişikliklerle daha yeni, daha şık bir görünüme sahip olacaktır.

Yeni bir mutfak perdesi deneyin

Mutfağınızı yenilemek için en etkili çözümlerden biri yeni bir mutfak perdesi seçimidir. Küçük bir adım gibi görünebilir fakat etkisi bir hayli büyük olacaktır. Mutfağınıza uygun renk ve desenlerde şık bir perde mutfağın atmosferini büyük ölçüde etkileyecektir.

Masa ve tezgah üstünü hareketlendirin

Mutfak masasında yada tezgah üstünde mutfağınıza renk katacak şık dekoratif aksesuarlar dahil edebilirsiniz. Önemli olan nokta seçeceğiniz tasarımını ilgi çekici ve mutfağınıza farklılık katmasıdır.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*