Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Küçük Mutfaklara Dekorasyon Önerileri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyon / Küçük Mutfaklara Dekorasyon Önerileri

Küçük Mutfaklara Dekorasyon Önerileri

tarihinde eklendi

Küçük bir mutfağa sahipseniz sorun büyük demektir. Peki, bu durumda ne yapacaksınız? Evinizi değiştirme şansınız yoksa küçük mutfaklara dekorasyon önerilerimizi değerlendirin!

Küçük mutfaklara dekorasyon yapmak oldukça zordur. Bu nedenle akılcı ve kayda değer fikirleri kullanmak gerekir.

Küçük bir mutfağa sahipseniz ilk işiniz doğal ışığı olabildiğince mutfağınıza sokmak olmalıdır. Güneş ışığı sadece mutfağı değil girdiği her mekanı daha ferah yapar.

İkinci önerimiz aydınlatmayı abartmadan yeteri kadar sağlamaktır. Tavan spotları ve mutfak dolabı üzerine yerleştirilen spotlar işinizi görecektir.

Gelelim tezgah ve dolaplara… Tezgahı açık renk seçmek küçük mutfak dekorasyonuna artı kazandıran detaylar arasında yer almaktadır. Küçük bir mutfağı daha şirin bir görünüme kavuşturmak için yumuşak renk tonlarına yönelebilirsiniz. Aynı zamanda beyaz yada krem gibi klasik renklerden vazgeçmiyorsanız bu tonlarda küçük mutfaklara yakışmaktadır.

Küçük mutfak dekorasyonu yaparken mekanın her bir santimi değerlidir. Bundan dolayı mutfak dolaplarının fonksiyonel olması, her köşesinin doğru şekilde depolama alanına dönüştürülmesi önem arz edecektir.

Küçük mutfaklara masa önerimiz elbette köşe takımları olacaktır. Çünkü köşe takımları masa ve sandalyeden oluşan takımlara göre daha az yer kaplamaktadır. Bu arada köşe takımını satın alırken bazalı olmasına da özen gösterin deriz. Buda sizlere yeni bir depolama alanı kazandıracaktır.

Tüm bunların yanında mutfağım küçük diye hep dert etmeyin. Unutmayın küçük alanlar çok daha çabuk temizlenir ve toplanır.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*