Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Kum Beji Rengi İle Sade ve Şık Yaşam Alanları

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Renkler / Kum Beji Rengi İle Sade ve Şık Yaşam Alanları

Kum Beji Rengi İle Sade ve Şık Yaşam Alanları

Son yıllarda kullanımı bir hayli artan kum beji rengi, dekorasyonda risk almadan şıklığı arayanların favori rengi olarak tanımlanabilir.

tarihinde eklendi

Renkler hiç şüphe yok ki yaşam alanlarının kalitesini belirliyor, rahat, zamansız, şık ve daha önemlisi uzun yıllar aynı etkiyi mekana yansıtabilen renk seçimleri yapmak bu noktada önemli. Yeni yazımızda sıraladığımız bu özelliklerin tümüne sahip özel bir renkten bahsetmek istiyoruz sizlere, kum beji rengi.

Son yıllarda kullanımı bir hayli artan kum beji rengi, dekorasyonda risk almadan şıklığı arayanların favori rengi olarak tanımlanabilir. Popüler duvar renkleri arasında hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan kum beji ister klasik ister modern her tarz dekorasyon için uygun bir renk. Yazımızın devamında size kum beji rengi ile ilgili detaylardan, etkilerinden ve size ilham vereceğini düşündüğümüz kum beji rengi dekorasyon fikirleri derledik.

Kum Beji Rengi İle Sade ve Şık Yaşam Alanları

Kum beji renginin bu kadar popüler olmasının bir çok farklı nedeni var. Sade bir şıklığı yansıtması bu nedenlerin en başında yer alıyor elbette ama, bu rengin aynı zamanda asil ve ferah bir havası’da var. Eğer evinizde kum beji duvar rengi tercih etmeyi düşünüyorsanız uzun yıllar sürecek bir beraberliğe hazırlanmalısınız, çünkü bu renkten asla sıkılmayacaksınız..

Nötr renklerden biri olan kum beji rengi, hemen hemen aklınıza gelebilecek tüm renkler ve desenlerle uyumlu bir renktir. Bu kadar ilgi görmesinin önemli bir nedeni’de budur, her ortama uyum sağlaması. Bu açıdan baktığımızda kum beji rengi duvarlara sahip bir evde çok rahat şekilde renk ve desen kombinleri yapılabilir.

Kum beji rengi etkileri

Bu renk tonu kullanıldığı yaşam alanında rahatlatıcı, göz yormayan ve dinlendirici bir etkiye sahiptir. Önemli bir özelliği ise bu renk mekana giren doğal ışığın dağılmamasını sağlar. Bu sayede mekandaki enerji artar, daha kaliteli bir dekorasyon havası ortaya çıkar.

Kum beji rengi ve dekorasyon önerileri

Kum beji rengi ve dekorasyon önerileri

Kum beji renginin insan psikolojisi üzerinde de olumlu etkileri olduğunu biliniyor. Dikkat dağıtmaması, odaklanmayı sağlaması ve dinlendirici özelliği ile gerçekten bu ilgiyi hak ediyor.

Kum beji rengi ile dekorasyon

Eğer aklınızda hala bu rengi kullanmakla ilgili sorular varsa şunu söyleyebiliriz ki kum beji hemen her tarz, her renk ve desendeki mobilya tasarımları ile uyumlu bir renktir. Bunu altını çizerek vurgulamak gerekiyor, bu renk tonu modern ve klasik sevenlerin evin genelinde ortak kullanabilecekleri bir renk.

Doğal ahşap mobilyalar ile kum beji mükemmel bir uyuma sahiptir. Kendisi de doğal, huzur veren bir renk tonu olduğundan ahşap ile beraber kullanıldığında ortaya inanılmaz rahat bir atmosfer çıkıyor diyebiliriz. Aynı zamanda beyaz yada açık renk mobilyalar, renkli eskitme tasarımları mekanda daha belirgin hale getirmek için kesinlikle kum beji duvar rengi tercih edebilirsiniz.

Evin tüm duvarları için uygun bir olmasına karşın, kum beji rengini tek bir alanı hareketlendirmek ve öne çıkarmak için tercih edebilirsiniz. Yapacağınız bu küçük değişikliğin odanın tüm havasını değiştireceğinden emin olabilirsiniz. Bunun dışında bu rengi duvarlarınıza uyguladıktan sonra mekan içinde canlı renkleri küçük detaylarla öne çıkararak odanın enerjisini yükseltmeniz mümkün.

Bunu yaparken sadece düz renklerden değil, canlı renklere sahip desenlerden de yardım alabilirsiniz. Kısacası aksesuar seçimlerinizde renkleri ve desenleri kullanmaktan korkmayın, çünkü kum beji duvarlar mekandaki oluşabilecek renk ve desen karmaşasını ortadan kaldıracaktır.

İskandinav tarzı sevenler için kum beji rengi

Sadelikten, doğallıktan bahsetmişken İskandinav tarzı sevenler içinde kum beji renginin güçlü bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. İskandinav stili bembeyaz duvarları ile öne çıksa da bu bir kural değil. Duvarlarda kum beji tercih ederek mekan içinde yine siyah beyaz detaylar kullanılabilir.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*