Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Lacivert ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Önerileri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Renkler / Lacivert ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Önerileri

Lacivert ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Önerileri

Yazımızda bugün lacivert ile uyumlu renkler ve eviniz için ilham alabileceğiniz birbirinden estetik lacivert rengi dekorasyon önerileri bulabilirsiniz.

tarihinde eklendi

Koyu mavi tonlar doğru ve dengeli şekilde uygulandığında mekanda karizmatik bir atmosfer yaratır. Çoğu zaman koyu maviler kullanım aşamasında çekimserlik yaratsa da bu çekici tonlar mekana daha görkemli ve lüks bir hava kazandırıyor. Lacivert, koyu mavi tonları arasında iç mekanda yarattığı dingin aynı zamanda karizmatik etkisiyle öne çıkan bir renk. Yazımızda bugün lacivert ile uyumlu renkler ve eviniz için ilham alabileceğiniz birbirinden estetik lacivert rengi dekorasyon önerileri hazırladık.

Hem modern hemde klasik dekorasyon stillerine uyum sağlayabilen bir renk olması ve kullanıldığı alana benzersiz bir karakter katması onu görkemli ve lüks mekanların vazgeçilmezi haline getiriyor. Bu özel rengi yaşam alanlarına dahil etmek istiyorsanız yazımızda bu konuda size yol gösterecek dekorasyon ipuçlarını inceleyebilirsiniz. İşte lacivert ile uyumlu renkler ve kullanım alanları.

Lacivert ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Önerileri

Lacivert iç mekanda kullanımı cesaret isteyen bir renk gibi görünebilir, fakat onu doğru yerde ve doğru renklerle kullanabilirseniz yaşam alanlarınızda benzersiz bir tablo ile karşılaşabilirsiniz. Yoğun kullanımı mekanda dramik bir etki yaratabilir, fakat nötr renklerle dengeli bir renk dağılımı ile lacivert ile stil sahibi bir tarz yaratabilirsiniz.

Lacivert ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Önerileri

Lacivert ev dekorasyon örnekleri 2019

Aynı zamanda lacivert bir çok farklı renk tonuna rahatça uyum sağlayabilir, nötr renklerin yanı sıra kırmızı, turuncu, sarı, mor gibi dikkat çekici tonlarla sofistike bir görünüm elde edebilirsiniz. Peki lacivert dekorasyonda nasıl kullanılmalı? , lacivert ile uyumlu renkler neler? İşte lacivert ile yapabileceğiniz birbirinden şık renk kombinasyonları.

Dekorasyonda lacivert renk kombinleri

Lacivert yanına bir çok rengin yakıştığını belirtmiştik, fakat bu aşamada risk almadan rahat ve dengeli bir görünüm elde etmek için beyaz tonları kullanabilirsiniz. Nötr ve açık renk tonları lacivert rengini öne çıkaran ve etkisini güçlendiren renk tonlarıdır.

Lacivert – Beyaz 

Mekan içinde rahat, şık aynı zamanda modern bir etki yaratmak için lacivert yanında beyaz tonları öne çıkarabilirsiniz. Bu şekilde lacivertin baskınlığını beyaz ile dengeleyerek daha huzurlu bir iç mekan stili ortaya çıkarabilirsiniz. Üstelik lacivert tonlarını risk almadan zahmetsizce dekorasyona dahil etmenin en pratik ve zarif yoludur.

Lacivert – Gri 

Başta oturma odaları olmak üzere, yatak odası, mutfak ve hatta banyoların son yıllarda öne çıkan trend renklerinden biri olan gri laciverte en çok yakışan renkler arasında geliyor. Bu ikiliyi yaşam alanlarınızda bir çok farklı şekilde kombine edebilirsiniz. Ortaya son derece dengeli ve kusursuz bir uyum çıkacaktır.

Lacivert – Kızıla çalan kahveler 

Özellikle modern iç mekanların son dönem popüler renkleri arasında yer alan kızıla çalan sütlü kahveler, lacivert ile muhteşem bir uyuma sahiptir. Maskülen tarzda bir iç mekan için lacivert yanında gri, siyah ve sütlü kahve tonlarını bir çok şekilde kullanabilirsiniz.

Lacivert – Kırmızı 

Eğer mekanda güçlü renkleri öne çıkarmak istiyorsanız işte size muhteşem bir ikili, kırmızı – lacivert kombinasyonu. Bu ikili mekanda benzersiz bir enerji yaratırken aynı zamanda kusursuz bir uyuma sahipler. Bu noktada kırmızıyı belli noktalarda dengeli şekilde kullanmak çok önemli.

Lacivert – Sarı 

Sarı ve lacivert uyumu sadece fenerbahçe tarafları için değil, iç mimarlarında projelerinde sıkça yararlandığı bir renk kombinasyonudur. Lacivert tonlarının sarı ile mükemmel bir uyum sağlamasının en önemli sebebi lacivertin görkemli ve ağırbaşlı etkisinin canlı ve hareketli sarı ile göz alıcı bir kontrast oluşturması.

Lacivert – Metalik ve altın tonlar 

Hem modern hemde klasik bir iç mekana lüks dokunuşlar eklemek için gümüş ve altın tonlarını öne çıkarabilirsiniz. Metalik yada altın rengi aydınlatmalar, aksesuarlar yada mobilyalar lacivertin görkemi ile birleştiğinde ortaya son derece estetik ve zengin bir iç mekan görünümü çıkacaktır.

Galerimizde eviniz için ilham alabileceğiniz birbirinden farklı lacivert dekorasyon örnekleri bulabilirsiniz. Evinizin tarzına uygun görsellerden kopya çekerek yaşam alanlarınıza benzersiz bir şıklık kazandırabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*