Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Laminat Parke Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Laminat Parke Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Laminat Parke Temizliği Nasıl Yapılmalı?

tarihinde eklendi

Ev temizliğinde laminat parkeler ayrı bir özen isteyebilir. Laminat parke temizliği nasıl yapılmalı merak ediyorsanız işte detaylar…

Temizlik hanımların en büyük dertleri arasında! Evi bir taraftan temizlersiniz diğer taraftan kirlenir. Hele birde ufak bir çocuğunu varsa işler hiç bitmez. tam hijyen sağlamaksa ayrı bir sorundur. Temizlik yaparken hanımların en fazla zorlandıkları zemin özellikle de laminat parkelerdir. Laminat parke temizliği yaparken birkaç ayrıntıyı atlamazsanız işiniz oldukça basittir. Gelin bu detayları birlikte görelim.

Laminatlarınız suya dayanıklı ürünlerden değilse silme işlemi sırasında çok dikkatli olmalısınız. Bezin nemli olmasına dikkat ediniz. Kurulama bezini, viledayı yada mob bezini fazla sulu bırakırsanız laminatlarınız zaman içerisinde şişme yapacak, zeminde kabarmalar meydana gelecektir.

Laminat parke temizliği için hazırlayacağınız suyun içerisine sıvı arap sabunu katmanız parkelerin parlaklığını artıracak, cilalı kısmın aşınmasına engel olacak, uzun yıllar ilk günkü gibi kalmasına destek verecektir. zemin temizliğinde tam bir hijyen hedefleyenlere vereceğimiz diğer bir öneri ise beyaz sirkedir. yine temizlik için hazırladığınız suyun içerisine bir miktar beyaz sirke katmanız kimyasalsız bir hijyen önerisidir. Beyaz sirkenin kokusunu ise dert etmeyin. Koku beş on dakika gibi kısa bir sürede yok olacaktır.

Viledayla yapılan zemin temizliği sonrasında oluşan su izleriniyse kuru bezle silmeniz gerekebilir. Bu lekelerin oluşmaması ve yere eğilerek silme işlemi yapmamak içinse tavsiyemiz kuru bir mobtur. Vileda sonrasında ıslak zemini moblamanız zeminin hemen kurumasını sağlayacaktır.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*