Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Modern Minimalist Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonları

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Mutfak / Modern Minimalist Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonları

Modern Minimalist Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonları

Siyah ve beyazın mükemmel uyumunu mutfağınıza yansıtmak istiyorsanız size bu konuda ilham vereceğini düşündüğümüz harika modern minimalist siyah beyaz mutfak dekorasyonları yazımızda sizi bekliyor.

tarihinde eklendi

Siyah ve beyazın mükemmel uyumunu mutfağınıza yansıtmak istiyorsanız size bu konuda ilham vereceğini düşündüğümüz harika modern minimalist siyah beyaz mutfak dekorasyonları yazımızda sizi bekliyor. Ayrıca siyah beyaz mutfak dekorasyonu için farklı dekorasyon önerilerimizden yararlanabilirsiniz.

Siyah beyaz ikilisi modern ve minimalist iç mekanların vazgeçilmezi, hangi yaşam alanı olursa olsun bu ikilinin rahat ve şık havası mekanda daha temiz, lüks bir atmosfer yaratıyor. Yazımızda siyah ve beyazın karşı konulmaz şıklığını yansıtan stil sahibi mutfak dekorasyon örnekleri bu konuda size ilham verecektir.

Modern Minimalist Siyah Beyaz Mutfak Dekorasyonları

Temiz ve düzenli bir görünüm şık bir mutfakta öne çıkan özellikler arasında olmalıdır. Aynı zamanda renklerin birbirleri ile olan uyumu dekorasyonun kalitesini önemli derece etkileyecektir. Bu anlamda siyah beyaz kombinasyonu hiç riske girmeden, daha modern ve ferah bir mutfak dekorasyonu için oldukça güçlü bir seçenektir.

Şu bir gerçek ki bu ikiliyi mutfaklarda karşımıza çok sık çıkan renkler değil. Bunun en önemli nedeni siyah tonlarının mekanda yaratacağı baskınlık endişesidir. Çoğu kişi siyahın mutfakta karanlık bir hava yaratacağı endişesi taşır, doğruluk payı elbette ki var. Fakat siyah doğru oranda ve doğru renklerle dengelenebilir. Bu denge sağlandığında ortaya modern, ferah ve temiz bir mutfak dekorasyonu çıkacaktır.

siyah beyaz mutfak dekorasyonları

Modern siyah beyaz mutfak dekorasyonu

Siyah beyaz mutfak dekorasyonları ve öneriler

Öncelikle siyah mutfakta kullanmak için uygun bir renk değildir gibi bir ön yargı söz konusudur. Siyah ağır ve asil bir renktir, fakat beyaz tonlar öne çıktığında siyahı dengeler ve güçlü bir stil ortaya çıkar. Peki siyah beyaz mutfak dekorasyonu için nereden başlamalı, hangi yollar izlenerek mutfakta modern ve lüks bir görünüm ortaya çıkabilir. Merak edilen tüm bu soruların detayları için yazımızın devamını okumayabilirsiniz.

Siyah Mutfak dolapları

Mutfak dolaplarının tarzı ve rengi mutfağın genel atmosferini belirleyeceği için seçimlerinizi yaparken mutfağın aldığı doğal ışığı ve mutfağın büyüklüğünü göz önünde bulundurmak gerekir. Bu anlamda yeterli ışık alan bir mutfak siyah mutfak dolapları için uygun olabilir. Küçük mutfaklarda ise siyah dolaplar yerine beyaz tonları tercih etmek ve siyahı mutfak içinde diğer parçalarda öne çıkarmak daha dengeli bir görünüm ortaya çıkabilir.

Mutfak dolaplarında tek renk kullanmak için kendinizi kısıtlamayın, siyah beyaz dolaplar ile hem dengeli hemde şık bir stil rahatlıkla ortaya çıkabilir. Örneğin üst dolaplarda siyah, tezgah altı dolapları için beyaz kullanabilirsiniz.

Geniş mutfaklar için siyah kullanımı

Yeterince geniş ve ışık alan bir mutfağa sahipseniz siyah rengi mutfak dolapları dışında zeminde yada duvarda kullanabilirsiniz. Örneğin siyah beyaz yer karoları mutfak zemini için hem şık hemde dikkat çekici bir seçenek olabilir. Öte yandan şık siyah duvar kağıtları yada siyah parlak karolar mutfakta kontrast oluşturmak için tercih edilebilir.

Belirli alanlarda siyah tonları öne çıkarın

Hem mutfağınızın genişliği hemde aldığı ışık miktarından dolayı siyah kullanımı sizi korkutuyorsa mutfak sandalyeleri, aydınlatma, yada küçük aksesuarlarda siyahı öne çıkarabilirsiniz. Siyah güçlü bir renktir, en küçük detaylarda dahi siyah kullanarak mutfakta odak noktaları oluşturabilirsiniz.

Parlak yüzeyler ile mutfağınıza hareket katın

Modern minimalist siyah beyaz mutfak dekorasyonu için parlak yüzeyler kullanarak mekana hareket kazandırmak mümkün. Örneğin metalik mutfak eşyaları, parlak cam karolar mutfağa enerji katacak malzemelerdir.

Siyah beyaz zemin dekorasyonu

Siyah beyaz temalı bir mutfak stili düşünüyorsanız bu ikiliyi zeminde kullanmayı düşünebilirsiniz. Örneğin mutfağınızın büyüklüğü ve aldığı ışık miktarı siyah mutfak dolapları kullanmanızı kısıtlıyorsa zeminde siyah beyaz uyumunu tercih edebilirsiniz. Beyaz mutfak dolapları ve siyah beyaz yer karoları ile hem modern hemde dikkat çekici bir etki yaratabilirsiniz.

Çarpıcı renklere mutfağınızda yer açın

Siyah beyaz mutfak için 3. bir renge ihtiyaç duyabilirsiniz, bu aşamada cesur ve çarpıcı renkler kullanarak mutfağınızda etkileyici bir stil oluşturabilirsiniz. Örneğin, kırmızı, mor, yeşil yada gri gibi tonları mutfağınızın belli noktalarında kullanarak bu alanları öne çıkarmayı düşünebilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*