Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Mutfak Halısı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Alışveriş / Mutfak Halısı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Mutfak Halısı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

tarihinde eklendi

Mutfak halısı alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Gelin bunları birlikte keşfedelim!

Halılar evimizin yer dekorasyonunda olmazsa olmazlardır. Mutfaklarda bu mekanlar arasında yer almaktadır. Fakat mutfak halıları diğer odalara göre biraz daha önemlidir. Çünkü mutfak evimizin diğer odalarına kıyasla hem daha fazla kullanılmakta hem de yağ ve lekelerle mücadele ettiğimiz bir yerdir. Bu nedenlerle mutfak halısı alırken dikkatli olmakta fayda vardır. Bu noktalar neler derseniz şimdi hepsini tek tek açıklamaya çalışacağız…

Mutfak halısı yüksek tüylere sahip olan bir halı olmamalıdır. Yemek ve ekmek kırıntılarının tüyler arasında saklanması hijyen sorununa neden olabilir. Bundan dolayı mutfak halısı alırken kısa ve sık bir dokumaya sahip halılar alınmalıdır. Kabartmalı halılarda mutfak için pek uygun değildir.

Halının renk ve desenlerine değinirsek, mutfağınıza düz renk yerine desenli ürünleri almanızı tavsiye ederiz. Desenli halılar lekelenme durumunda izleri çok daha az gösterir. Renklerse kirleri kamufle edecek tonlarda olmalıdır. Kalitesi yüksek ürünler sık sık yıkanan mutfak halılarının vazgeçilmezidir. Böylelikle kısa sürede renkleri atmaz, sizinde canınız sıkılmaz.

Halı sektörünün son yıllardaki değişim ve gelişimi neticesinde müşteriler en uygun ürüne yönlendirilmektedir. Yıpranmaya dayanıklı halılar ilk sıralarda yer almaktadır. Naylon karışımı olan bu halılar mutfaklar için ideal bir seçim olacaktır. Ve bu özelliklere sahip ürünler kolay süpürülme, hızlı kuruma gibi artılara da sahiptir.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*