Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Pencere Önü Dekorasyonu İçin 10 Güzel Fikir

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyon / Pencere Önü Dekorasyonu İçin 10 Güzel Fikir

Pencere Önü Dekorasyonu İçin 10 Güzel Fikir

Pencere önü dekorasyon önerileri 2019
tarihinde eklendi

Bazen evinizde hiç beklenmedik alanlar ufak dokunuşlarla dekorasyonun cazibe merkezi haline gelebilir. Buna en güzel örnek pencere önü alanlarıdır. Bir kaç düzenleme yaparak bu alanları en iyi şekilde değerlendirebilir ve daha özel bir dekorasyon stiline sahip olabilirsiniz. Bu konuda size ilham verecek harika pencere önü dekorasyonu için 10 farklı dekorasyon önerisi derledik.

Eskinin cumbalı evlerinde görmeye alışık olduğumuz pencere girintisi, günümüz modern evlerinde bir çok yaratıcı dekorasyon fikrinin hayata geçtiği alanların başında geliyor. Bu fikirler ile pencere önleri daha şık, kullanışlı ve dekoratif bir yapıya sahip olabiliyor. Pencere önü dekorasyonu nasıl yapılır sorusunu merak edenler için yazımızın devamında bir çok farklı pencere önü dekorasyon fikirleri seçtik.

Pencere Önü Dekorasyonu İçin 10 Güzel Fikir

Pencere önü için yapacağınız ufak değişiklikler ile bu alanı hem dinlenme hemde depolama amaçlı kullanabilirsiniz. İhtiyacınız olan sadece ilham alabileceğiniz pencere önü dekorasyon örneklerini incelemek ve eviniz için benzer uygulamalar yapmak. Üstelik bu işi çok az maliyetle belkide elinizdeki malzemelerle bile yapabileceğini unutmayın.

Dekoratif yastık ve minderler ile pencere önü dekorasyonu

Pencere girintilerini ve önünü renkli ve dekoratif şekilde değerlendirmek istiyorsanız canlı renklere ve desenlere sahip yastık ve minderleri kullanabilirsiniz. Farklı boyutlardaki dekoratif yastıklar canlı renkleri ile bu bu alanı daha enerjik ve dinamik gösterebilir. Büyük ve rahat minder pencere önü için kullanışlı malzemelerdir.

Pencere önü dekorasyon fikirleri 2019

Pencere önü dekorasyon fikirleri 2019

Pencere önünde yeni depolama alanları oluşturun

Bu alanı dinlenme ve okuma amaçlı kullanacaksanız pencere önü için düşündüğünüz sedir tasarımını çekmeceli yada kapaklı seçebilirsiniz. Bu sayede bu alanı hem dinlenme amaçlı hemde depolama amaçlı kullanabilirsiniz. Ortamdaki fazlalıkları ortadan kaldırmak için harika bir fikir.

Pencere önü dekorasyonu - depolama alanları oluşturun

Pencere önü dekorasyonu – depolama alanları oluşturun

Çocuk odası için eğlenceli bir parka dönüştürün

Pencere önü dekorasyon fikirleri arasında çocuk odaları içinde yaratıcı önerilerimiz var. Pencere önünü çocukların hem oynayabileceği hemde oyuncaklarını depolayabileceği renkler alanlar haline getirebilirsiniz. Bu şekilde hem daha dekoratif bir çocuk odası dekorasyonu ortaya çıkacak hemde etrafa dağılan oyuncaklar daha düzenli şekilde saklanacaktır.

Pencere önü dekorasyon fikirleri - çocuklar için alan oluşturun

Pencere önü dekorasyon fikirleri – çocuklar için alan oluşturun

Bir koltuk ve bir sehpa ile şık bir sohbet alanı

Pencere önüne yerleştireceğiniz bir tekli koltuk, bir dekoratif sehpa tasarımı ile bu alanda keyifle kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Arkadaşlarla yapılan keyifli sohbetler içinde evinizde şık bir bölüm oluşturmuş olacaksınız.

Pencere önü sohbet alanı oluşturun

Pencere önü sohbet alanı oluşturun

Kitap tutkunları için pencere önü kütüphane önerisi 

Pencere önü dekorasyonu için en çok tercih edilen tasarımlardan biride kitaplıklar. Kitap okumayı seviyorsanız ve evinizde bir köşeyi kitaplar için ayırmayı düşünüyorsanız pencere önü bu iş için en uygun alanlardan biri diyebiliriz. Dekoratif raflar yada hazır kitaplıklar kullanarak bu alanı mini bir kütüphaneye çevirmeyi düşünebilirsiniz.

Pencere önü dekorasyonu - Okuma köşeleri oluşturun

Pencere önü dekorasyonu – Okuma köşeleri oluşturun

Dekoratif aydınlatmalardan yardım alın

Pencere önünde hazırladığınız özel alanı daha keyifli ve özel bir stile çevirmek isterseniz dekoratif aydınlatmalardan yardım alabilirsiniz. Özellikle akşam saatlerinde bu alanda geçireceğiniz saatlerinizi düşünerek cam içlerinde renkli aydınlatmalara yer verebilirsiniz.

Pencere önü dekorasyonu - aydınlatmalardan faydalanın

Pencere önü dekorasyonu – aydınlatmalardan faydalanın

Pencere önü için dekoratif eşyalardan ilham alın

Eviniz bu saydığımız pencere önü dekorasyonu fikirleri için uygun değilse, üzülmeyin. İlla bir sohbet ve dinlenme köşesi yaratmak zorunda değilsiniz. Bu alanı hareketlendirmek ve daha stil sahibi bir görünüm kazandırmak için dekoratif eşyalardan destek alabilirsiniz. Pencere eşiklerine tarzınızı ve zevkinizi yansıtan eşyalar ekleyerek evinizi özelleştirebilirsiniz.

Pencere önü dekorasyon önerileri 2019

Pencere önü dekorasyon önerileri 2019


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*