Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Popüler Genç Kız Odası Duvar Renkleri ve Öneriler 2019

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Genç Odası / Popüler Genç Kız Odası Duvar Renkleri ve Öneriler 2019

Popüler Genç Kız Odası Duvar Renkleri ve Öneriler 2019

İlham kaynağı genç kız odası dekorasyon modelleri ve en popüler 2019 genç odası duvar renkleri.

Mor duvarlar ile modern genç kız odası dekorasyonu
tarihinde eklendi

Duvar renk seçimleri yaşam alanlarının daha zengin, şık ve ferah bir atmosfere sahip olmasında en önemli unsurlardan biridir. Söz konusu genç kız odaları olunca odanın daha zarif ve kalabalıktan uzak bir görünüm sergilemesi beklenir. Daha çok mor, lila, pembe gibi feminen renkler akla gelir, ancak genç kız odaları için nötr renklerden, parlak ve canlı bir çok renk duvar rengi için tercih edilebilir. Bu konuda ilham arayanlar için yazımızın devamında birbirinden şık ve estetik genç kız odası duvar renkleri ve küçük önerilerden faydalanabilirler.

Bir genç odası için duvar rengi seçerken, odanın dekorasyon tarzı, aldığı doğal ışık miktarı ve odanın büyüklüğü göz önünde bulundurulmalıdır. Bu önemli unsurlardan yola çıkarak genç odası için en doğru duvar renkleri belirlenebilir. İşte ilham kaynağı genç kız odası dekorasyon modelleri ve en popüler 2019 genç odası duvar renkleri.

Popüler Genç Kız Odası Duvar Renkleri ve Öneriler 2019

Genç kız odaları genelde zarif ve kadınsı renklerin öne çıktığı alanlardır. Ancak duvar rengi seçimlerinde öncelikle dikkate alınması gereken noktalar, odanın büyüklüğü ve aldığı doğal ışık miktarı olmalıdır. Bu noktada açık renkleri kullanmak her anlamda avantajlıdır. Örneğin duvarda beyaz ve beyazın farklı tonları tercih edildiğinde daha ferah ve şık bir görünüm ortaya çıkacaktır.

Genç kız odası duvar renkleri – Beyaz

Beyaz duvar rengi olarak kullanımı oldukça popüler bir renktir. Açık renkli duvarlar özellikle küçük metrekareli odalarda daha ferah, şık ve rahat bir atmosfer yaratacaktır.

Genç kız odası duvar renkleri ve öneriler 2019

Genç kız odası duvar renkleri ve öneriler 2019

Beyaz odanın daha aydınlık görünmesi adına doğru bir duvar renk seçimidir. Aynı zamanda oda içinde mobilyadan aksesuara kadar her renkle uyumlu ve dengeli bir görünüm ortaya çıkacaktır. Bu noktada beyaz yerine alternatif olarak krem rengi tercih edilebilir.

Genç kız odası duvar renkleri – Turuncu

Genç kız odalarında zarif ve yumuşak renklerin dışında daha canlı ve parlak renklerde tercih edilebilir. Örneğin turuncu mekanda enerjik ve deli dolu bir hava katar. Fakat duvarda turuncu gibi iddialı bir rengi kullanmak cesaret gerektirebilir.

Genç kız odası için turuncu duvar renkleri

Genç kız odası için turuncu duvar renkleri

Bu noktada risk almadan turuncuyu tek bir duvarda kullanarak, diğer duvarlarda açık renkler tercih edilebilir. Turuncu hem genç kızlar hemde genç erkek odaları için ortak kullanılabilen enerjik bir renktir.

Genç kız odası duvar renkleri – Kırmızı

Kırmızı baskın karakterli ve yoğun maruz kalındığında psikolojik olarak endişe yaratabilen bir renktir. Bu noktada duvar rengi için kırmızı tercih edilecek ise belli bir duvarı kırmızı ile odak noktası haline getirmek daha doğru ve risksiz bir seçim olacaktır.

Kırmızı duvarlar ile modern genç kız odası dekorasyonu

Kırmızı duvarlar ile modern genç kız odası dekorasyonu

Kırmızı bir duvar genç odasının ihtiyaç duyduğu enerjiyi ve hareketi rahatlıkla sağlayabilir. Ancak unutmamak gerekir ki bu tarz parlak ve iddialı renkler özellikle yatak odalarında minimum ve dengeli şekilde kullanılmalıdır.

Genç kız odası duvar renkleri – Lila ve Mor

Genç kız odası duvar renkleri arasında belkide karşımıza en çok çıkan renkler lila ve mordur. Genel olarak bakıldığında bu zarif renkler sadece genç kız odaları için değil, yetişkin yatak odaları içinde son derece gözde bir renktir.

Mor duvarlar ile modern genç kız odası dekorasyonu

Mor duvarlar ile modern genç kız odası dekorasyonu

Lila yada mor duvarlar özellikle beyaz mobilyalar ile muhteşem bir uyuma sahiptir. Perde, halı yada yatak örtüsü gibi ürünlerde açık tonlar tercih edilerek şık ve dengeli bir görünüm ortaya çıkacaktır. Özellikle mor rengi tek bir duvarda fon oluşturmak içinde etkili bir renktir. Koyu renkleri kullanmaktan çekinenler bu iki rengin açık pastel tonlarını tercih edebilirler.

Genç kız odası duvar renkleri – Pembe

Genç kız odası dekorasyonu için akla ilk gelen renklerden biri pembedir. Fakat pembeyi tüm kızların sevdiğini düşünmek yanlış olacaktır. Bu noktada duvar rengi için illa bir pembe tonu düşünülüyor ise pastel pembeler mekanda zarif ve sakin bir atmosfer yaratabilir. Örneğin, pudra pembe, gül kurusu gibi pembe tonları odanın daha feminen ve zarif görünmesinde etkili olabilir.

Pembe duvarlar ile modern genç kız odası dekorasyonu

Pembe duvarlar ile modern genç kız odası dekorasyonu

Parlak pembe tonları duvar rengi olarak riskli bir seçimdir. Zamanla bu baskın tonlar göz yormaya başlar, oda daha sıkıcı bir atmosfere sahip olabilir. Pembe yanında oda içinde yeşil, sarı, siyah yada kahverengi gibi renkler kullanılabilir. Farklı bir seçenek ise pembeyi duvarda değilde tavanda kullanmak olabilir. Beyaz duvarlar, pembe tavan şık ve dengeli bir görünüm ortaya çıkabilir.

Genç kız odası duvar renkleri – Yeşil

Popüler genç kız odası duvar renkleri arasında doğallığı ve tazeliği vurgulayan yeşil renk geliyor. Yeşil tonları hangi alanda kullanılırsa kullanılsın mekanda huzurlu ve ferah bir etki yaratacaktır. Genç kız odası için ise yeşilin yumuşak tonları yani pastel yeşiller zarif bir seçim olabilir.

Açık pastel yeşil duvar renkleri

Açık pastel yeşil duvar renkleri

Pastel yeşil duvarlarla açık renk mobilyalar uyumlu bir görünüm yaratır. Ayrıca beyaz, krem gibi açık renklerin dışında kahverengi detaylar yeşil duvarlar ile şık bir hava yaratır.

Genç kız odası duvar renkleri – Mavi

Mavi yatak odaları için son derece uygun ve kullanımı popüler bir renktir. Mavi duvarlar gökyüzünü anımsatır ve mekana ferahlık ve huzur katar. Söz konusu genç kız odası dekorasyonu olunca duvar rengi olarak yumuşak pastel mavi renkler tercih edilebilir.

Pastel mavi duvarlar ile genç kız odası dekorasyonu

Pastel mavi duvarlar ile genç kız odası dekorasyonu

Mavi duvarlar, açık renklerle bir arada rahat, sakin ve huzurlu bir atmosfer yaratır. Pastel mavilerde kendi aralarına farklılık gösterebilir. Özellikle bebe mavisi olarak bilinen maviler genç kız odası için ideal bir duvar rengidir.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*