Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Sakin ve Rahatlatıcı En Güzel Yatak Odası Renkleri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Renkler / Sakin ve Rahatlatıcı En Güzel Yatak Odası Renkleri

Sakin ve Rahatlatıcı En Güzel Yatak Odası Renkleri

Sakinleştiren ve dinlendiren renkler arıyorsanız pastel renk tonları hayalinizdeki rahat ve sakin atmosferi sağlayabilirler.

tarihinde eklendi

Renk seçimleri hiç şüphe yok ki hayatın her alanında büyük önem taşıyor, fakat söz konusu dekorasyon olunca bu seçimlerde daha hassas ve seçici olmak gerekiyor. Özellikle yatak odası için renk seçimi söz konusu olduğunda, mekanda sakin bir etki yaratan, dinlendirici etkiye sahip renkler üzerinde yoğunlaşılmalıdır. Yazımızda bu konuda size ilham vereceğini düşündüğümüz sakin ve rahatlatıcı en güzel yatak odası renkleri ve kombinasyon önerilerini inceleyebilirsiniz.

Yatak odası kendinizi dinleyebileceğiniz, günün yorgunluğunu üzerinden atıp dinlenebileceğiniz özel bir yaşam alanıdır. Bu noktada bu alan için hem zevkinize uygun hemde sizi rahatlatacak, dinlendirici renk seçimleri yapmalısınız. Yumuşak ve sakin renkler mekanda daha sakin, huzurlu ve rahat bir atmosfer yaratır. Bu renklerin hüküm sürdüğü bir alanda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. İşte size ilham verebilecek en güzel yatak odası renkleri.

Sakin ve Rahatlatıcı En Güzel Yatak Odası Renkleri

Yatak odanız için seçeceğiniz renkler sadece odaya girdiğiniz anda değil, her yeni güne gözlerinizi açtığınızda kendinizi iyi hissetmenizi sağlamalıdır. Bu noktada yumuşak ve zarif renk tonları seçerek güne tazelenmiş olarak başlayabilirsiniz. Sakinleştiren ve dinlendiren renkler arıyorsanız pastel renk tonları hayalinizdeki rahat ve sakin atmosferi sağlayabilirler.

Sakin ve Rahatlatıcı En Güzel Yatak Odası Renkleri

Yatak odası için rahatlatıcı renkler 2019

Sevdiğiniz renkleri yatak odanızda görmek kendinizi daha iyi hissettirecektir, bu açıdan sevdiğiniz herhangi bir rengin pastel tonlarını yatak odanıza uygulayabilirsiniz. Sadece duvar rengi olarak değil, pastel tonları yatak odasına dengeli şekilde dağıtırsanız mekan hiç olmadığı kadar rahatlatıcı ve sakin bir atmosfere sahip olacaktır.

Yatak odası dekorasyonu söz konusu olunca mekanı ferah gösterecek açık renk tonlarından bahsetmeden geçemeyiz. Açık renkleri kullanmak için bir çok farklı neden vardır. En önemlisi bu tonlar mekanı daha ferah ve aydınlık gösterir.

Yatak odanız küçük bile olsa beyaz, açık krem yada çok açık bej tonları tercih ederek odada dinlendirici bir etki yaratabilirsiniz. Bu noktada beyaz tonları çok ayrı bir yere sahipler. Duvardan zemine, mobilyadan tekstil ürünlerine kadar beyaz tonları kullanarak yatak odasında zarif ve ferah bir stil yaratabilirsiniz.

Modern yada klasik her tarz yatak odasında beyaz ve bej tonları rahatlıkla kullanılabilir. Bu renkler bir arada kullanılabileceği gibi ayrı şekilde mekanda sakin ve şık bir görünüm yaratabilirler. Bej ve beyaz tonlarına eşlik edecek bir renk arıyorsanız yumuşak, göz yormayan bir mavi tonunu yatak odasına dahil edebilirsiniz. Mavi her zaman olduğu gibi mekana ferah bir hava katacaktır.

Farklı toprak tonları ile doğal ve sakin bir yatak odası

Eğer mekanda sakinleştiren ve dinlendirici etkisi olan renklerden bahsediyorsak toprak tonlarından bahsetmeden geçemeyiz. Toprak tonları mekana doğallık katmasının yanı sıra huzur veren etkiye sahiplerdir. Bu noktada dekorasyonda doğallık sevenlerdenseniz yatak odanızda toprak tonlarını bir çok farklı şekilde kullanabilirsiniz.

Sakin ve rahatlatıcı yatak odası renkleri arasında yine mekanda doğallığı vurgulayan yeşil tonları yer alıyor. Sakinleştirici renklerden bahsediyoruz, yeşil bu etkiyi mekana en rahat şekilde hissettiren bir renktir. Tabi ki fıstık yeşili yada nane yeşili gibi tonlardan bahsetmiyoruz.

Pastel yeşil renkleri  duvarda ve yatak odanızın belli noktalarında öne çıkarak yatak odanızda ferah bir stil yaratabilirsiniz. Pastel yeşil tonları ahşap renkleri yani kahve tonları ile mükemmel bir uyuma sahiptir. Pastel yeşil renklere sahip bir duvar için hem kahve ve beyaz mobilyaları rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yatak odası için rahatlatıcı ve dinlendirici etkiye sahip bir diğer renk ise mavidir. Mavi aynı zamanda salon, banyo ve çocuk odalarının vazgeçilmez rengidir. Mavi tonlar mekanın havasını bir anda değiştirebilir, sakin ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratır.

Bu noktada yatak odası için uygun renkler arasında mavi her zaman popüler bir renktir. Yatak odası duvar rengi için gök mavisi tonları kullanmayı düşünebilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*