Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Salon Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Alışveriş / Salon Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Salon Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

tarihinde eklendi

Salon takımı alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğini biliyor musunuz? İşinize yarayacak detaylar…

Salon takımı sadece koltuktan ibaret değildir. Yemek masası, büfe ve vitrinlerde salonumuza ait eşyalardır. Salonlar konuklarımızı ağırladığımız, hoş sohbetlerin keyifli yemeklerin de yendiği, evimizin en özel bölümüdür. Tüm bunlar salonlarımızı daha özenli planlamamız gerektiğinin işaretidir. Peki, salon takımı içinde yer alan parçaları nasıl seçmeliyiz? Mesela koltuk takımımız nasıl olmalı? Yemek masamızı alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Salona mobilya alışverişi yaparken hayal ettiğimiz tarzı baz almalıyız. Klasik severler kendi çizgilerine modern tarzı benimseyenler trend modellere yönelmelidir.

Koltuk takımının hem şık hem rahat olmasını salonlar için önemlidir. Konforlu bir koltuk takımı kendimiz test ederek rahatlıkla bulabiliriz. Takımın büyüklüğünü ve parça sayısını ise salonumuzun ölçülerini alarak belirlemekte fayda vardır. Öte yandan renk seçimi yaparken sizlerin zevkine güveniyoruz. Fakat açık tonlar salonun daha ferah olmasını sağlamamaktadır demeden de geçmek istemiyoruz. Diğer taraftan iddialı renklerde bu mekanlarda fark yaratmaktadır.

Yemek masası alırken karşınıza farklı büyüklükte seçenekler sunulacaktır. Masanın kaç kişilik olacağını, davetlerinizi dikkate alarak belirlemenizi tavsiye ederiz. Yemek masası etrafında uzun süre kalıyorsanız sandalyelerin konforlu olması sizi ve konuklarınızı rahat ettirecektir.

Salon takımı parçalarından olan büfe konuklara özel çatal-kaşık ve yemek takımlarını depolamak için önemlidir. Şık bir büfe salonun görsel gücünü artırırken, aynı anda fonksiyonelliği de üzerinde taşırsa depolama sorununuza anında çözüm üretmiş olur.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*