Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Salon ve Aydınlatma Fikirleri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Aksesuar / Salon ve Aydınlatma Fikirleri

Salon ve Aydınlatma Fikirleri

tarihinde eklendi

Salonların şıklığını artırmak istiyorsanız mobilya seçimi kadar aydınlatma fikirlerine de önem vermelisiniz. Doğru aydınlatma fikirleri salonun güzelliğini ortaya çıkarırken, kendinizi daha huzurlu ve rahat hissetmenizi de sağlayacaktır.

Sizin için salon aydınlatma fikirlerini bir araya getirmeye çalıştık. Bu fikirlerden yola çıkarak salon aydınlatmanızı yeniden gözden geçirebilir, düzenlemeyi ipuçları doğrultusunda yapabilirsiniz.

Aydınlatma Fikirleri 1

Büyük salonlar için grup halindeki gösterişli avizeleri dikkate alabilirsiniz. Üçlü veya beşli avizeler salonunuzu istediğiniz gibi aydınlatmanıza imkan verecektir. Direk tavan aydınlatması gözlerinizi rahatsız ediyorsa, tavandan yansıtma yapan avizeler değerlendirmeye alınabilir.

Aydınlatma Fikirleri 2

Tek avize salonlarda pek uygun görülmese de keskin ve yüksek aydınlıktan kaçanlar bu fikri değerlendirebilir. Ayrıca tek avize ile aydınlatma daha sıcak ve samimi bir ortama kapı aralayacaktır. Öte yandan tek ışık fatura giderlerinizi de düşürecek bir alternatiftir. Fakat tek avizeyle aydınlatma özel toplantıların olduğu günlerde yetersiz kalabilir. Bu nedenle salonun bir köşesine lambeder veya abajur koymanızda fayda var deriz.

Aydınlatma Fikirleri 3

Aydınlatma denince özellikle yeni neslin olmazsa olmazlarından olan lambader oldukça güzel bir seçim olacaktır. Lambader hem loş bir aydınlatma sağlayacak hem de boş duran köşeler için güzel bir aksesuar görevi üstlenecektir. Lambader başlığını seçerken ise mobilyalarınızın renklerini baz alabilir, salondaki ahengi ikiye katlayabilirsiniz. Aynı şekilde lambaderin gövde yapısını da salon koltuklarınızın tarzında seçmelisiniz ki biri spor tarz diğeri klasik olmasın.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*