Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Shaker Stili Dekorasyon Hakkında Merak Edilenler

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Stiller / Shaker Stili Dekorasyon Hakkında Merak Edilenler

Shaker Stili Dekorasyon Hakkında Merak Edilenler

Sakin ve şık bir iç mekan için shaker stili dekorasyon örneklerinden ilham alın

tarihinde eklendi

Çıkış noktasını 1774 yılında İngiltere’den Amerika’ya gelen Shaker Quakers topluluğunun temiz ve düzenli bir ortam oluşturmak amacıyla oluşturdukları felsefeden alan Shaker Stili, Feng Shui Stilinin yerini çoktan almış durumda. Shaker Stili Dekorasyon tüm yaşam alanlarını kapsamakla birlikte özellikle mutfak, yatak odası ve aksesuarlarda kendini göstermekte.

Bu tarz daha çok sade, basit formlar ve ahşap mobilyalar ile öne çıkmakta ve fonksiyonel olmaları önem taşımakta. Günümüzde modern çizgilerle de harmanlanarak  zarif bir etki yaratmakta. Bakıldığında daha çok bir kır evi, country stil, biraz da sayfiye özelliği gösterse de, sade mobilya unsurları, rustik detaylar, kaliteli işçilikle son zamanların en gözde dekorasyon stilini oluşturuyor.

Shaker Stili Dekorasyon

Ana hatlarıyla doğal malzeme kullanımı bu stilin temelini oluşturuyor. Ahşap, pamuk, yün, ipek gibi. Geniş pencereler, veranda gibi mimari uygulamalar kalabalık aileler için ideal bir yaşam alanını oluşturuyor.  İşlevselliğin ön planda tutulduğu Shaker Stilinde doğal, huzurlu ve tempolu yaşamın kalabalıklığından uzak sakin bir yaşam alanı oluşturmak hedefleniyor.

Modern Shaker Stili Dekorasyon

Modern Shaker Stili Dekorasyon

Shaker stilinde temelde açık renk ahşap kullanılırken günümüzde koyu renkli meşe gibi ahşaplar,  kırmızılar, yeşiller, maviler de sıklıkla kullanılmakta. Tekstil malzemesi olarak ise kadifeler, desenli kalın kumaşlar, kanvas ve koton, duvarlarda ise desenli duvar kağıtları, damask ve flock baskı kullanılmakta.

Aksesuar seçimi ise Shaker Stilinde oldukça basit ve yalın formlarda kendini göstermekte. Pişmiş toprak vazo, seramik saksı, biblolar, ahşap kutular bu stilin en öne çıkan aksesuarları. Aydınlatmada ise bu stile en uygun mum, şamdan, kandil gibi sade ve özgün aydınlatma aksesuarları ile tamamlanmakta.

Günümüz trendi Shaker Stili Dekorasyon Fikirleri içeren oldukça güzel bir dosyayı galerimizde bulabilirsiniz. Bu son zamanların en gözde dekorasyon stilini görsellerimizi inceleyerek yakından tanıyabilirsiniz. Shaker Felsefesini en güzel anlatan dekorasyon örnekleri için galerimizi tıklamanız yeterli. İşte en güzel Shaker Stili Dekorasyon örnekleri.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*