Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Şık ve Modern Mutfak Aydınlatma Sistemleri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Mutfak / Şık ve Modern Mutfak Aydınlatma Sistemleri

Şık ve Modern Mutfak Aydınlatma Sistemleri

tarihinde eklendi

Mutfaklarda ışıklandırma önemli unsurlardandır. Yapılan işlemlerden dolayı bol ışıklı bir mekan gerekir. Tavandan ışıklandırma her mutfakta olması gerekir. Ancak farklı ışıklandırmalarda kullanılır.

Bu ışıklandırma mutfağın büyüklüğüne göre ayarlanmalıdır. Spotlardan birkaç tane kullanılarak ışıklandırma yapılabilir.

Veya çok büyük bir mekan değilse bir sarkıt ışıklandırma ile aydınlatılabilir. Ayarlanabilir spotlarla seçenekli ışıklandırma yapılabilir. Tezgah üstü aydınlatması hem dekoratif açıdan hem de kullanım açısından güzeldir.

Tezgahta yapılan işlerden dolayı aydınlatmanın daha detaylı olması gerekebilir. Üst dolapların altından olmak üzere spotlarla veya farklı seçeneklerle ışıklandırma yapılır.

Tezgah üstü ışıklandırma fonksiyonel açıdan yararlıdır. Mutfağın büyüklüğüne ve tezgahın uzunluğuna göre aydınlatma ayarlanmaktadır. Yanı sıra davlumbaz üstüne de bir ışıklandırma konulabilir.

Ocak üstü ışıklandırma yararlı olacaktır veya anahtardan ayarlanabilir tavan ışıklandırması da kullanışlı olacaktır. Mutfaklarda kullanılan ışık parlak olmamalı ve gözü almamalıdır.

Çıplak ampul kullanılması önerilmez, mutlaka üzerine bir abajur kullanılmalıdır. Mutfakta bir yemek yeme alanı varsa bu alanda iyi ışıklandırılmalıdır. Ancak ayarlı ışık kullanılırsa istenilen kadar ışık alınabilir.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*