Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Siyah Mutfak Adaları ile Göz Kamaştıran Dekorasyonlar

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Mutfak / Siyah Mutfak Adaları ile Göz Kamaştıran Dekorasyonlar

Siyah Mutfak Adaları ile Göz Kamaştıran Dekorasyonlar

Mutfakların havasını değiştiren birbirinden çarpıcı siyah mutfak adaları ve dekorasyon önerileri

tarihinde eklendi

Söz konusu mutfak dekorasyonu ise ergonomi ve fonksiyonellik vazgeçilmez unsurlar. Fakat her mutfağın ihtiyaç duyduğu ve mekanın görsel çekiciliğini yükseltecek bazı ögelere ihtiyacı var, mutfak adaları gibi. Yazımızda bugün mutfakların havasını değiştiren birbirinden çarpıcı siyah mutfak adaları ve dekorasyon önerilerine yer veriyoruz.

Her mutfak, görsel açıdan onu zenginleştirecek, hareket ve tarz katacak çeşitli ögelere ihtiyaç duyar. Bu ihtiyacı gidermek için pek çok farklı seçenek kullanılabilir, bu bir aydınlatma tasarımı olabileceği gibi, mutfak fayansları yada çeşitli aksamlarla öne görevi üstlenebilir. Fakat mutfakta en belirgin şekilde farklılık yaratan ve mutfağa tarz katan parçalar hiç şüphe yok ki mutfak adaları. Özellikle çarpıcı renklere sahip bir ada, mutfağın havasını biranda değiştirebilir ve odak noktası haline gelebilir.

Siyah Mutfak Adaları ile Göz Kamaştıran Dekorasyonlar

Mutfağın büyüklüğüne ve tarzına uygun bir mutfak adası dekorasyonu tamamlayıcı özelliğe sahip olduğu kadar, mekanın görsel çekiciliğini güçlü şekilde vurgulayabilir. Söz konusu siyah mutfak adaları ise ortaya daha modern, şık ve elegan bir mutfak stili çıkması neredeyse kaçınılmaz olacaktır.

Siyah Mutfak Adaları ile Göz Kamaştıran Dekorasyonlar

Altın tonları ile siyah mutfak adası dekorasyonu

Mutfakta siyah tonlarını öne çıkarma fikri konusunda aklınızda soru işaretleri oluşabilir. Fakat bu konuda hiç risk almadan da rahat şekilde koyu tonlarını mutfağa dahil edebilirsiniz. Bunun için mutfakta beyaz tonlarına bolca yer verir, geri kalan bölümlerde nötr tonları dengeli şekilde kullanırsanız ortaya son derece şık ve sofistike bir mutfak dekorasyonu çıkacaktır.

Mutfağın stiline karar verin

Mutfağınız için belirgin bir stil üzerinde yoğunlaşırsanız, sonradan bu alana dahil edeceğiniz mobilya ve aksesuar seçimlerinde daha rahat davranabilirsiniz. Bu mutfak adası içinde geçerli bir durumdur. Aynı zamanda mutfak duvarları ve zemin için seçeceğiniz renkler, uzun vadede mutfağınızda yapacağınız değişikliklere uyum sağlayacak tonlar olmalıdır. Bu şekilde mutfağınızı trendlere göre kolayca şekillendirebilir, dilediğiniz yeni renkleri ve parçaları dahil edebilirsiniz.

Modern yada klasik nötr renklere sahip bir mutfağa dahil edeceğiniz siyah bir mutfak adası bir çok nedenden dolayı mekanda harika bir görünüm yaratacaktır. Soluk renk tonlarına sahip bir mutfağa cesur bir rengin dahil olması, ortaya güçlü bir tema çıkmasına neden olacaktır. Özellikle bu bir siyah mutfak adası olunca tamamlayıcı bir çok öge ile birlikte stil sahibi bir mutfak dekorasyonu açığa çıkacaktır.

Siyah mutfak adaları ile uyum sağlayacak pek çok farklı renk seçeneği bulunuyor. Örneğin, altın ve sarı tonları, turuncu ve kırmızı, mavi, gri ve beyaz gibi.. Mutfağın rengine, tarzına ve özellikle tezgah renginin malzeme ve tonuna uygun renk seçimleri yaparak mutfağınızı içinden çıkmak istemeyeceğiniz bir alana dönüştürebilirsiniz.

Aydınlatma, armatür, lavabo ve diğer mutfak araç ve gereçlerinde metalik tonlar kullanarak modern Endüstriyel tarzı bir görünüme rahatça sahip olabilirsiniz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*