Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Sofistike bir Tarz İçin Siyah Duvar Renkleri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Renkler / Sofistike bir Tarz İçin Siyah Duvar Renkleri

Sofistike bir Tarz İçin Siyah Duvar Renkleri

Siyah duvar renkleri aklınıza soğuk, iç karartıcı bir dekorasyon düşüncesini getirebilir, fakat eviniz yeterince ışık alıyorsa siyah duvarlar ile beklenmedik sonuçlar alabilirsiniz.

tarihinde eklendi

Yaşam alanlarınızda güçlü, sofistike bir tarz yaratmak istiyorsanız siyah duvar renkleri bu konuda size ilham verebilir. Siyah duvarlar kulağa biraz ürkütücü gelebilir, fakat son yıllarda modern iç dekorasyon örneklerinde siyah ve tonları giderek popülerleşmeye başladı.

Siyah duvar renkleri aklınıza soğuk, iç karartıcı bir dekorasyon düşüncesini getirebilir, fakat eviniz yeterince ışık alıyorsa siyah duvarlar ile beklenmedik sonuçlar alabilirsiniz. Yazımızın devamında son yıllarda giderek yaygınlaşan siyah duvar renkleri ve dekorasyon önerileri dekorasyonda siyah kullanımı ile tüm ön yargılarınızı kırabilir.

Sofistike bir Tarz İçin Siyah Duvar Renkleri

Siyah duvarlar evde sıcak ve samimi bir hava yaratmayabilir, fakat daha modern ve maskülen bir tarz için siyah duvar renkleri sofistike bir hava yaratacaktır. Bu noktada eviniz siyah duvar kullanımı için yeterince doğal ışıktan yararlanıyor olmalıdır. Bu nokta önemlidir, ışık alamayan bir evde siyah duvarlar dekorasyonda dramatik bir etki yaratabilir.

Sofistike bir Tarz İçin Siyah Duvar Renkleri

Siyah duvar rengi ile modern oturma odası

Peki siyah duvar renkleri nasıl kullanılmalı, hangi renklerle kombine edilmelidir? 

Siyah bir duvar ile mekanda dengeli ve modern bir etki yaratmak istiyorsanız monokrom bir temadan uzaklaşmama özen göstermelisiniz. Siyah beyaz uyumu mekanda kendini hissettirmeli ve siyah duvarların baskınlığını kırmalıdır. Beyaz bir zemin, beyaz mobilyalar yada aksesuar ile siyah duvarları dengelemek için kullanılabilir.

Siyah duvarların mekanda kasvetli, soğuk bir his uyandırmaması için beyaz yanında ahşap mobilyalar öne çıkarabilir. Ahşabın doğal, sıcak ve modern tarzı siyahı duvarlar ile mükemmel bir uyum sağlar. Ahşap ile yakaladığınız bu doğallığı bitkilerle daha güçlü bir hale getirebilirsiniz. Yeşilin tazeliği ve ferahlığı siyah duvarlar ile birlikte mekanda daha çarpıcı bir atmosfer yaratabilir.

İlginizi Çekebilir!

Siyah Mutfak Dolapları ile Dekorasyon Önerileri

Siyah duvar renkleri için mobilya renk seçimleri 

Siyah duvarlar için açık renk mobilya seçimleri yapılabilir, beyaz, krem açık gri ve açık bej renkleri seçenekler arasında. Fakat bu renklerin dışında daha çarpıcı renkleri dekorasyona dahil ederek çok daha çarpıcı sonuçlar alabilirsiniz. Örneğin somon rengi yada uçuk pembe tonları siyah duvar renkleri ile güçlü bir görsel ortaya çıkarabilir.

Mobilyalarda yapacağınız çarpıcı renk seçimleri dışında, siyahın mesafeli tarzını kırmak için mekan içinde renkli parçalara yer vermeyi düşünebilirsiniz. Örneğin otantik desenli rengarenk bir halı,  mekanda sıcak bir etki yaratacak suni kürk kumaşlar ve canlı bitkiler kullanabilirsiniz. Bu şekilde siyah duvarlar göze batmayacak, mekanda daha sıcak ve dekoratif bir görünüm ortaya çıkacaktır.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*