Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Stor Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Alışveriş / Stor Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Stor Perde Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

tarihinde eklendi

Stor perde alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Yazımızı okuduktan sonra öğrenecek, eksik olan bilgilerinizi tamamlayacaksınız.

Yazımıza stor perde özelliklerinden bahsederek başlamak istiyoruz. Bu perdeler polyester kumaştan üretilmiştir. Diğer perdelerden farkı ise sertleştirilmiş olmaları ve bir mekanizma dahilinde kullanıma sunulmalarıdır.

Stor perde alırken dikkat etmeniz gereken öncelikli konu ise perdenizin kumaşının yıkanabilme veya silinebilme özelliğini taşıması olmalıdır. Malum perdelerde zaman zaman temizlenmesi gereken ev eşyaları arasındadır.

Stor perde alırken, perdeye bazı özellikler de dahil ettirebilirsiniz. Nedir bunlar derseniz perdenizi motorlu, sensorlu yada uzaktan kumandalı yaptırabilme lüksüne sahipsiniz diyebiliriz.

Bu perdeler iç mekanların tüm camlarında rahatlıkla uygulanabilme özelliği taşır. Yani sadece ev değil iş yeri içinde ideal bir seçim olabilir. Bunun yanında stor perdelerin bazıları güneşlik bazıları tül perde bazıları ise aynı anda hem güneşlik hem dekoratif perde olabilmektedir.

Güneş perdesi olarak sizi bekleyen birkaç seçenek mevcuttur. Storu montaj ettireceğiniz pencere cephesi çok fazla güneş alan bir konumdaysa blackout olanlardan seçmeniz yerinde bir karar olacaktır. Bu storlar aralarındaki siyah film sayesinde güneş ışığını kesin olarak kesmekte güneşin olumsuz etkilerini odanızdan uzaklaştırmaktadır.

Stor perde alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında doğru ölçü de yer alır. Ölçüyü bırakın işin uzmanı alsın desek de ille de ben hallederim diyenlerdenseniz, pencere bitiminden 10 ile 15 santimlik fazlalık bırakmayı ihmal etmeyin.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*