Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Tavan Dekorasyonu 2019 Trend Örnekler

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyon / Tavan Dekorasyonu 2019 Trend Örnekler

Tavan Dekorasyonu 2019 Trend Örnekler

tarihinde eklendi

Tavan dekorasyonu en az mobilyalar veya zemin dekorasyonu kadar önemlidir. Peki, tavanlara gereken özeni gösteriyor muyuz?

Birçoğunuzun hayır dediğini duyar gibiyiz. Evet, maalesef ki bizler tavan dekorasyonuna çok geç önem vermeye başladık. Birçok evin tavanı hala çıplak bir halde…

Mobilyaları, halıları, perdeleri ve aksesuarları dikkatle seçiyoruz. Fakat başımızı kaldırıp tavanlarımıza bakmıyoruz bile. Böyle olunca da evimizin dekorasyonu tam olmuyor. Dekorasyonu mükemmel dahi yapsak şık bir görüntü yakalayamıyoruz.

İşte bizlerde bu yazımızda sizlere farklı tavan dekorasyonu örneklerini sunmayı hedefliyoruz. Evinizde dekorasyon çalışması varsa yada tavanlarınız kötü durumdaysa örneklerimizi incelemenizi, evlerinizde uygulamanızı tavsiye ederiz.

Tavan dekorasyonu önceden ağır malzemelerle yapılırdı. Artık tavan dekorasyonunda kullanılan malzemeler olası yıkıcı depremler için bile risk taşımıyor. Birçok malzemenin köpükten ve boyamaya uygun olduğunu biliyor musunuz?

Birde kartonpiyer olarak bildiğimiz alçı ile hazırlanan panellerle dekorasyon edilen tavanlar var. Açıkçası bu paneller artık çokta tercih edilmiyor. Ancak oteller ve görkemli yapılar kartonpiyer yaptırıyor.

Kartonpiyerle yapılan tavan dekorasyonu diğerine kıyasla oldukça maliyetli. Fakat tavanda spot ve benzeri aydınlatmalar kullanacaksanız kartonpiyer yaptırmanız zorunlu!

Tavanlarınız yüksekse asma tavan yaptırmak güzel olacaktır. Dekorasyon yapılırken bazı yerlere dokunmamak tavana hareket kazandıracaktır. Doğru aydınlatma kombiniyle ise tavanlar en az mobilyalar kadar dikkat çekecektir.

Gergi tavan seçeneği düşünüldüğünün aksine oldukça hafiftir. Suya dayanıklı olduğunun da altını çizmek istiyoruz.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*