Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Turuncu ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Önerileri

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Renkler / Turuncu ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Önerileri

Turuncu ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Önerileri

Yazımızın devamında turuncu ile uyumlu renkler ve turuncu dekorasyon önerileri eviniz için size ilham verebilir.

Turuncu ve grinin muhteşem uyumu
tarihinde eklendi

Dekorasyona canlılık ve enerji katan renkler arasında yer alan turuncu, aynı zamanda sıcak ve samimi bir stil içinde güçlü bir seçenektir. Kullanım şekline göre turuncu mekanda odak noktası haline gelebilir, ayrıca küçük parçalarla dahi mekana enerji ve hareket katabilme özeliğine sahiptir. Yazımızın devamında turuncu ile uyumlu renkler ve turuncu dekorasyon önerileri eviniz için size ilham verebilir.

Turuncu hem modern hemde klasik mekanlara hayat veren bir renk. Bir çok farklı tona sahip olan bu enerjik rengi farklı şekillerde ve alanlarda evinize dahil ederek canlı bir dekorasyon stili ortaya çıkarabilirsiniz. Önemli nokta turuncuyu hangi oranda ve nerede kullanmanız gerektiğidir. İşte turuncuyu evinizde kullanmanız için size ilham verecek dekorasyon önerileri..

Turuncu ile Uyumlu Renkler ve Dekorasyon Önerileri

Sıcak, enerjik ve neşe veren bir renktir turuncu. Bu özellikleri ile çocuk odalarında sıkça tercih edilen bu güzel renk, hareketli ve enerjik yaşam alanları sevenler içinde vazgeçilmezdir. Turuncu yanında kullanacağınız renklere bağlı şekilde klasik yada modern tarzlar içinde son derece ideal bir renktir. Turuncu ile uyumlu renkler arasında, mavi, kahve tonları, turkuaz, gri, yeşil, siyah krem, bej ve beyaz renkleri yer alır. Aşağıda turuncuya yakışan renkleri inceleyebilir, eviniz için renk fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

Turuncu – Beyaz

Turuncu ile canlı bir stil oluşturmak için onu dengelemek için beyaz kullanabilirsiniz. Turuncu beyaz ikilisi mekanda daha dinamik, modern bir etki yaratacaktır. Bu tarz bir stil için duvar rengi olarak beyaz, aksesuar ve dekoratif tasarımlarda turuncu rengi kullanabilirsiniz. Beyaz renk turuncunun canlı, enerjik havası için doğru zemini hazırlar.

turuncu ile uyumlu renkler

Turuncu beyaz oturma odası dekorasyonu

Turuncu – Kahverengi

Kahverengi tonları, yani çikolata kahveler yada toprak tonları turuncu ile uyumlu renkler arasında yer alır. Ahşap mobilyalar yanında küçük turuncu detaylar mekanda hareket yaratabilir. Özellikle kahverengi koltuk takımı dekorasyonu için dekoratif turuncu yastıklar, koltuk şalları hatta turuncu perdeler şık bir görsel yaratır.

turuncu ile uyumlu renkler

Turuncu Kahverengi uyumu

Turuncu – Mavi

Canlı bir dekorasyon için turuncu yanında mavi tonları kullanılabilir. Özellikle pastel mavi tonlar turuncu ile şık bir uyum içindedir. Açık maviler turuncunun canlılığını ve enerjisini mekanda dengelemek için kullanılabilir. Örneğin, bebe mavisi duvarlar ile turuncu mobilyalar yada dekor ürünleri ile enerji dolu mekanlar dekore edebilirsiniz.

turuncu ile uyumlu renkler

Turuncu mavi salon dekorasyonu

Turuncu – Turkuaz

Cesur renkleri seviyorsanız işte size güzel bir fırsat, turuncu yanında yine dikkat çekici bir renk olan turkuazı deneyebilirsiniz. Bu ikili nerede kullanılırsa kullanılsın Akdeniz havası taşıyan bir dekorasyon ortaya çıkacaktır. Tabi ki bu iki canlı rengi kullanırken onları dengelemek için beyaz tonlara ağırlık vermelisiniz.

turuncu ile uyumlu renkler

Turuncu Turkuaz uyumu

İlginizi çekebilir : İlham Kaynağı 20 Turkuaz Rengi Banyo Dekorasyonu

Turuncu -Gri

Evinizde turuncuyu risk almadan kullanmak istiyorsanız kesinlikle gri ile birlikte kullanmanızı öneririz. Gri turuncu ile uyumlu renkler arasında belkide en çok tercih edilen renk seçeneğidir. Sıcak ve soğuk renklerin uyumuna ahşap sıcaklığı eklenince ortaya stil sahibi bir dekorasyon stili çıkacaktır.

turuncu ile uyumlu renkler

Turuncu ve grinin muhteşem uyumu

Turuncu – Siyah 

Turuncu renk ile yan yana gelecek renkler odanın nasıl bir atmosfere bürüneceğini etkiler. Romantik, mesafeli ya da enerjik ortamlar yaratılabilir. Pek, hem turuncu kullanıp hem de ağırbaşlılıktan ödün vermemek mümkün mü? Bu sorunun cevabı evet. Siyah-beyaz deneli aksesuar ve mobilyalar turuncuyu ehlileştirecektir.

turuncu ile uyumlu renkler

Turuncu siyah temalı oturma odası

Turuncu – Yeşil

Turuncu ve yeşil doğada da yan yana gelen ve çeşitli tasarımlarda birlikte kullanıldığına sıkça rastlayacağınız bir ikilidir. Ancak turuncu ve yeşil uyumlu olsalar da, her zaman beklenen sonucu vermezler çünkü doğru tonlar bir araya gelmemiştir.

turuncu ile uyumlu renkler

Turuncu Yeşil dekorasyon fikirleri

Turuncuyu herhangi bir yeşille bir araya getirmek yerine hangi yeşilin yumuşak bir geçişe izin verdiğine bakmak gerekir. Açık yeşil, pastel yeşil, su yeşili gibi yeşil tonları turuncuyla daha uyumlu görünür. Elbette turuncu ile koyu yeşil kullanılamaz diye bir kural yoktur ama adım adım gidilmeli ve renkler arasındaki denge korunmalıdır.

Turuncu – Fuşya

Özellikle modern dekorasyon tarzını benimsemiş olanlar, siyah ve minimalist mobilyalarını turuncu ve fuşya enerjisiyle hareketlendirebilirler. Fazla masrafa girmeden, az sayıda turuncu ve fuşya renkte aksesuar ile çarpıcı sonuçlar alınabilir.

turuncu ile uyumlu renkler

Turuncu fuşya rengi uyumu

Turuncu – Krem Rengi

İçinizi okşayacak, yumuşak ve romantik bir görünüm için turuncunun en güzel tonlarından biri olan şeftali rengini krem rengi ile yan yana getirebilirsiniz. Bir yatak odasında, misafir odasında ya da oturma odasında kullanabileceğiniz bir renk paletidir. Şeftali renginin yerini somon rengi de alabilir.

turuncu ile uyumlu renkler

Turuncu krem rengi yatak odası


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*