Bizi Sosyal Medyada Takip Edin :

Zigon Sehpa Boyama Nasıl Yapılır?

Evimveblog - ev dekorasyon blog
Anasayfa / Dekorasyon / Zigon Sehpa Boyama Nasıl Yapılır?

Zigon Sehpa Boyama Nasıl Yapılır?

tarihinde eklendi

Eski zigon sehpalarınızı atmak yerine boyamaya ne dersiniz? Zigon sehpa boyama nasıl yapılır detaylar yazımızda…

Eski eşyalarınızı boyayarak yenileyebileceğinizi biliyor musunuz? Bugünkü yazımızda zigon sehpaları ele alacağız. İşte zigon sehpa boyama işleminin tüm ayrıntıları…

Yıllar boyunca kullanılan eşyalar ister istemez ilk formunu kaybeder. Bu eşya birde zigon sehpa ise üzeri çizilir, cilası zamanla matlaşır.

Zımparalama

Zigon sehpalarınızı boyayarak yenileyebilir, onlara yeni bir görünüm kazandırabilirsiniz. İlk işlem olarak sehpaları zımparalamanız gerekmektedir. Burada önemli olan nokta sehpanın üzerindeki cilalı tabakanın tamamen temizlenmesidir.

Astar Boya

Cilası zımparalanarak temizlenen zigonlar için ikinci işlem astar boyanın atılmasıdır. Astar boya gerçek boyanın daha hızlı nüfus etmesine yardımcı olur ve kullanılan boya miktarını azaltır. Astarlamayı tek kat yapabilirsiniz.

Asıl Boyama

Zigon sehpa boyama işleminin üçüncü aşaması asıl boyaya geçilmesidir. Burada yarı mat boyaları tercih edebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken noktaysa asıl boyayı iki kat olarak uygulamaktır. İlk kat sonrasında boyanın iyice kurumasını bekleyin ikinci kata sonra geçin!

Resimli Baskı

Sehpalarınıza farklı bir nefes kazandırmak isterseniz renkli resim baskıları kullanabilirsiniz. İstediğiniz baskıyı dekupaj tutkalıyla sehpanızın üstüne yapıştırabilirsiniz. Baskıların renk tonlarını mobilyalarınıza uygun seçme şansınızın olduğunu hatırlatmak isteriz.

Vernikleme

Sehpa boyamanın son durağı tahmin edildiği üzere vernikleme olacaktır. Boyadığınız sehpalarınızın kuruduğuna eminseniz vernikleme işlemine geçebilirsiniz. Vernikleme sehpaların çizilme ve yıpranmalarının önünde bir kalkandır.


İlginizi çekebilecek diğer yazılar

Bu ay en çok okunanlar

  • Sonbahar Ev Dekorasyonu Önerileri

    Yaz bitti! Önümüz sonbahar… Peki, evinizi sonbahara hazırladınız mı? İşte sonbahar ev dekorasyonu trendleri…

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*